13. november 2000 kell 22:00

Osten Tori varemed Tallinnas jäävad püsima

Linn saab konkreetse ettekirjutuse esitada vaid juhul, kui varemed hakkavad kujutama keskkonnale konkreetset ohtu, näiteks varisema, ütles BNSile linnaplaneerimisameti juhataja Toomas Tauts.

?Oleme teinud omanikule rea ettekirjutusi, kuid lammutama sundida ei saa,? tõdes Tauts, kelle sõnul on pealinnal hulk kuumemaid linnaehituslikke probleeme. Osten Tori varemed pole Tautsi sõnul olnud viimasel ajal põhiküsimus. ?Tõsi, ta on kole, kuid otsest ohtu endast ei kujuta ja nii pole ka motiivi,? nentis Tauts.

Seaduse järgi on võimalik lammutada ehitised, mis rikuvad keskkonnakaitse- või ehitusnõudeid või riivavad avalikku huvi.

Tallinna kesklinnas üle kümne aasta poolikuna seisnud büroohoone Osten Tori omanikud on hoolimata kohtu määrusest ja linna ettekirjutustest pikka aega keeldunud hoonet lammutamast, viidates töö kõrgele hinnale. Lammutamine maksaks hinnanguliselt miljon krooni.

Mullu sügisel algatas pealinn pooliku büroohoone sundriigistamise protsessi, kuid see peatus oktoobris toimunud kohalike valimiste tõttu.

Tänavu märtsis teatas Osten Tori omanikfirma SRV Kinnisvara, et ettevõte ehitab Osten Tori ärikeskuse varemed ümber kõrghooneks. Seni pole ehitustegevus objektil alanud.

Osten Tori hakati rajama 1980ndate lõpus, sinna pidi tulema põllumajandusministeeriumi infokeskus.

Autor: BNS

Hetkel kuum