6. detsember 2000 kell 22:00

Pensionikassale ette makstud 420 miljonit

?Kuna teisipäeval maksti pensionid välja, siis hüppas summa eriti üles,? ütles rahandusministeeriumi nõunik Daniel Vaarik. ?Kümnenda kuupäeva paiku, mil laekub sotsiaalmaks, peaks see jälle langema.?

Prognoosi kohaselt võib võla suurus aastavahetuseks olla 200 miljonit krooni.

Võlg tekib seetõttu, et ettevõtted on võlgu maksuametile. Eilse päeva seisuga oli võlgnevus 1 053 000 000 krooni.

Laekumata maksud ongi üks raha saamise variante, mida nimetas Eestimaa Rahvaliidu aseesimees Mai Treial, nõudes pensionäridele uuest aastast pensionite suurendamist keskmiselt 110 krooni võrra.

Nõudmise toetuseks toimus täna Toompeal rohke osavõtjaskonnaga pensionäride meeleavaldus. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul aga poliitikute sõimamine pensioneid ei tõsta.

?Vanemad inimesed on väga austusväärsed inimesed ning kaheldamatult piiratud majanduslikus olukorras, kuid kindlasti ei teki demonstreerimisega raha juurde,? ütles Ligi.

?Kui ei ole raha, mida jagada, ei saa midagi ka tõsta,? täiendas Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tiit Sinissaar. Ka taunis ta pensionäride kasutamist poliitilistel eesmärkidel, tuletades meelde, et pensione tõstis riigikogu viimati ühehäälselt.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum