Arvutitootja Ordi saavutas aastaga võimsa käibekasvu

Viktoria Korpan 08. jaanuar 2001, 00:00

?See oli meie jaoks hea aasta,? rääkis ASi Ordi juhataja ja omanik Sulev Sisask reedel. ?Kasumit teenisime ka rohkem, kui palju täpselt, näitab raamatupidamine hiljem.?

Detsembris müüs Ordi kokku 1167 arvutit, mis on 76 arvutit rohkem kui 1999. aasta sama perioodi jooksul. ?Praeguse struktuuri juures ei saanud rohkem toota, kuigi müügipotentsiaali ehk oleks olnud,? ütles Sisask. Enne kampaaniat oodati Sisaski tehtud prognooside kohaselt detsembrikuu müügitulemuseks umbes 1000 arvutikomplekti.

?Meie eesmärk ei ole toota MicroLinkist rohkem arvuteid,? lausus Sisask. ?Omanikuna olen huvitatud, et ettevõtte oleks stabiilne ja teeniks kasumit.?

Detsembrikuu sooduskampaania käigus pakkus Ordi kahte uut arvutit ? Ordi Jõulutäht ja Ordi Blueline. Jõulutähe hind koos kõlarite ja värviprinteriga oli 14 900 krooni, mis on umbes viis protsenti tavahinnast soodsam. Muidu ligikaudu 20 000 krooni maksva Blueline?i soodushind oli umbes 17 000 krooni.

Sisask lisas, et Ordi laiendab oma esindust Tallinnas, kuhu tuleb uus tootmisruum ja ladu. Sisaski sõnul avab sel aastal Ordi ka oma e-poe.

Baltimaade suurim IT-firma MicroLink tootis eelmisel aastal kokku 18 457 arvutit, neist 13 427 Eestis, mis on seitsme protsendi võrra rohkem kui 1999. aastal.

1999. aastaga võrreldes suurenes MicroLinki arvutite müük detsembris ligi kolmandiku võrra ? MicroLink müüs eelmise kuu jooksul 2655 arvutit, millest ligi 80 protsenti moodustas Eesti tehase panus.

ASi MicroLink Arvutid tegevjuht Mait Rahi ütles, et kasv oli tingitud peamiselt turuosa suurendamisest Lätis, Eestis säilis Rahi sõnul ligikaudu 40protsendine turuosa.

?Alanud aastal loodab MicroLinki Arvutid laiendada oma turuosa veel 10 protsendi võrra, põhilise osa kasvust peaksid andma kodutarbijad,? lisas Rahi. ?Kodudesse müüdi eelmisel aastal küll ainult viiendik arvutitest, kuid just see tarbijaskond tagas turu üldise kasvu.?

MicroLinki tütarettevõtte OK Arvutid internetipoes OK Online müüdi mullu kokku vaid 156 MicroLinki arvutit, mis on veidi rohkem kui üks protsent MicroLinki toodetud arvutitest.

?OK Arvutites müüdud arvutitest telliti internetipoest umbes kümnendik,? ütles OK Online?i müügijuht Heiki Hõimoja. ?Selleks aastaks ennustame nii turule üldiselt kui ka endale 10protsendilist kasvu.?

MicroLink Arvutite konsolideeritud käive oli 2000. aastal 258 miljonit krooni, detsembrikuu käive oli 37 mln krooni. MicroLinki gruppi kuuluvad ettevõtted on tootnud alates 1992. a üle 110 000 arvuti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing