Börsil erisuunaline liikumine

Raivo Sormunen 09. jaanuar 2001, 00:00

Nädala esimene päev möödus Tallinna börsil noteeritud aktsiate jaoks erisuunaliselt liikudes. Äripäeva indeks kukkus päeva kokkuvõttes 7,3 mln kroonise käibe juures 0,3% tasemeni 447,54 punktile. Enamik päeva käibeliidritest kuulusid langevate aktsiate nimistusse. Norma aktsia vajus 1,3 mln kroonise käibe juures 0,8% 49,40 kroonini, Saku aktsia langes 1,1 mln kroonise käibega pool protsenti 60,20 kroonini ning Hansapanga aktsia 2,3 mln käibe najal 1,26% tasemeni 137,25 krooni.

Hansa Grupi otsus ehitada Riiga pilvelõhkuja on aktsionäride seisukohalt igati tubli samm. Kinnisvara osakaalu suurenemine grupi bilansis ei tohiks firmale mingeid tagasilööke anda. Kuid lisaks Leedu Hoiupanga ostule muutuvad panga varad vähemlikviidseks siiski. Samuti pole investoritel antud uudisega mõtet hakata võrdlusi otsima paari aasta tagusest Eestist, kus Tallinnas tähendas pea iga uhke hoone kerkimine seda, et varsti on kuulda hoonet ehitava firma majandusprobleemidest ? olgu see siis Forekspank või Ühispank. EVEA Pangast ja ASA Kindlustusest rääkimata.

Mäletatavasti on Hansapanga Tallinnas asuv peahoone kerkinud aastatega tasahilju ja pilvelõhkujat pole temast siiamaani saanud. Pangahoone kerkimine Riia kesklinna tõstab aga kahtlematult panga mainet linnas, kuhu erinevalt Tallinna sadamast maabub ka rahakamat klientuuri.

Sampo aktsia eilne 71,8protsendine tõus 13,40 kroonini oli tingitud ettevõtte aktsiakapitali vähendamisest 1,72 korda. Ehk teisisõnu: tänane 13,40kroonine turuhind on võrdne eelmise aasta lõpu 7,80 kroonise hinnaga.

Pro Kapitali aktsia liikus aga üles oma jõul. 1000 aktsia suuruse tehingu tulemusena kerkis aktsia 1,1% 46 kroonini.

Märkimisväärseks tuleb pidada HFi 17 seeria miljoni krooni suurust käivet, mis oli jätkuks möödunudreedesele võlakirjavaimustusele. Kuigi eile avaldatud 0,2protsendine detsembrikuu THI laseb inflatsioonil natuke hinge tagasi tõmmata, on Hüvitusfondi võlakirjadesse (mis pakuvad tootlust 6?7% ringis) investeerimine minimaalne investeerimisprogramm, et oma säästusid 5?6protsendise aastainflatsiooni eest kuidagi vee peal hoida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing