Õhuline investeering

Vilve Torn 26. jaanuar 2001, 00:00

Kvaliteetsed lauanõud tõstavad enesetunnet. Teisalt on hinnaline serviis suurepärane investeerimisvõimalus, ütleb kaupluse Villeroy & Boch juhataja Karin Mängel.

Villeroy & Bochi tehas rajati 1748. aastal. Kõige vanem (232 aastat), kuid praegugi veel tootmises olev serviis kannab nime Old Luxembourg. ?Old Luxembourgi sarja kuuluvaid ja eelmistest sajanditest pärit nõusid võib leida antikvariaatidest, kuid uued nõud on müügil ka meie poes. Kui Old Luxembourgi serviisi tootmine ühel päeval lõpetatakse, muutuvad need nõud kahtlemata kollektsioneerimise objektideks, mille väärtus kasvab iga päevaga,? ütleb Mängel.

Pärnu maanteel asuvas Villeroy & Bochi poes ringi vaadates ei teki kahtlust, et müügil on parim valik kvaliteetportselanist ja söögiriistadest ning sellist kaupa kaubahallides ei müüda ega hakata kunagi müüma. Kõik lauanõud pole poes ka sugugi hirmkallid, nagu ekslikult arvatakse. Seal on kõike igale maitsele ja küllalt laias hinnaskaalas. On serviisid lihtsa kodu jaoks, vajaliku leiab luksuslikku interjööri. Tagasi ei pea pöörduma ka antiikmööbliga kodu sisustanud inimene, sest Villeroy & Bochi märksõnadeks on klassika ja aegumatus. ?Hind ei näita head maitset, lähtuda tuleb sellest, milline on kodu,? ütleb Mängel.

Villeroy & Bochi poodi minnes ei pea inimesed teadma, millised nõud just nende koduse interjööriga sobivad. ?Kui ostja soovib, lähen tema juurde koju ja annan tasuta nõu nii serviisi ostmise kui ka laua katmise koha pealt. Lauanõud on üks osa interjöörist ning nõud peavad kokku sobima sisekujundusega. See on äärmiselt oluline, kui taotletakse tervikut.? Tegelikult on iga inimese hinnangud ja valikud tema elustiili ja maitse lõpptoode, kuid vahel tasub pakutavat nõustamist vastu võtta.

Küsimusele, miks inimesed hinnalisest portselanist nõusid või kalleid söögiriistu on ostma hakanud, ütleb Mängel: ?Inimeste teadlikkus on kasvanud. Enam ei osteta poest asju kui tooteid. Nüüd tahetakse esemeid, millel on ajalugu, väärtus ja stiil. See kehtib ka lauanõude kohta.? Vähetähtis pole kvaliteet. Hinnalise portselani pind on väga tugev, kriimustused sinna peale ei jää. Samas saab neid pesta nõudepesumasinas ning kasutada mikrolaineahjus.

Mängeli sõnul on portselani mitut liiki. Hinnaline luuportselan on väga kauni lumivalge pinnaga, üpris õhuke, kuid tugev pidulikkuse rõhutamiseks. Sageli ohtra dekoratsiooni ja kuldservaga (hõbe, plaattina). Enam kasutatav koduses miljöös, harva restoranides. Luuportselan on looduslike materjalide produkt ning Euroopas on ainult kolm tehast, kus luuportselani toodetakse. Minus tärkab huvi. Seepeale võtab Mängel valge taldriku, millel pole ühtki kaunistust ning ütleb: ?Luuportselan. Äärmiselt lihtne ning ei paista kallis. Ta ei peagi kallis välja paistma. Kui panete sinna kõrvale esimese ettejuhtuva taldriku, saate vahest aru.?

Tootjad märgistavad oma tooted vajalike tingmärkidega: tassi, taldriku või vaagna põhja alla trükitakse sarja nimi, kus ja mis materjalist on ese valmistatud, kas see on nõudepesumasinas pestav. Igapäevaseks tarbimiseks sobib igat liiki portselan, kuid tiheda pesemise ja kasutamisega võib kullatis või muu glasuuripealne dekoratsioon kiiremini kuluda.

Mõned sarjad tunduvad igapäevaseks kasutamiseks liig pidulikud. Paljud soovivad omada perekonnaserviisi, mis võetakse kapist välja erilistel tähtpäevadel. Teisalt läheb suund sinnapoole, et serviis on universaalne. Ilmet luuakse lisanditega.

Mängel ei eita, et nende poest ostmisel tuleb rahaga arvestada, sest liisingut või järelmaksu pood ei paku. ?Kuid kõike ei peagi ju korraga ostma. Tasapisi serviisi täiendades jõutakse varem või hiljem selleni, et lõpuks on see, millest unistatud, kodus olemas.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing