3. aprill 2001 kell 6:44

Ameerika investorid alustasid teist kvartalit müügiorderitega

Aktsionärid otsivad kõikvõimalikke põhjuseid aktsiate müügiks. Seekordne põhjus tuli USA ja Hiina valitsuse tülist USA merejõudude luurelennuki intsidendi pärast.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine, mis lõpetas ajaloo halvima kvartali pärast 1978. aastat, liitus Nasdaqiga aktsiatest vabanemise rallil. Müügipõhjuseks oli taas ka vana teema ? kasumihoiatused, mis sedapuhku tuli finantsasutuselt American Express.

American Express hoiatas eile, et nende esimese kvartali kasum tuleb 18% mullusest väiksem seoses rämpsvõlakirjadest tulenevate kaotuste ja surve all oleva aktsiaturu pärast. American Express on tuntud oma reisitsekiide ja krediitkaartide poolest.

American Expressi aktsia <GR#US.AXP> langes 3,9% 39,71 dollarile. Nasdaqi indeks <GR#US.^IXIC> kukkus 3,11% 1783 punktile. Dow Jonesi tööstuslik keskmine <GR#US.^DJI> langes 1% 9778 punktile.

Reutersi põhjal

<I> Kuigi Ameerika analüütikud peavad aktsiate müügi seisukohast vähetähtsaks ning otsitud põhjuseks USA vastasseisu Hiinaga, tasuks silmas pidada kui paljud USA firmad on käsitlenud Hiina turgu imeturuna ning millise võidujooksuga on sellele turule tormatud. Poliitiliste suhete halvenemine võib kaasa tuua ka majanduslike suhete halvenemise olukorras, kus mõlema riigi huvides on majandusliku koostöö süvenemine. </I>

Hetkel kuum