Ülo Toomsalu • 11. aprill 2001 kell 6:14

PM: Vilba täiendab usinalt oma paturegistrit

Tallinna abilinnapea Priit Vilba kogub segaduste, pattude ja skandaalide süngeid pilvi oma pea kohale otsekui usin töömesilane, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Ainult et kui mesilase tööst sünnib magus neste, siis Vilba toimetamiste tulemuseks on pahatihti kibehapu äädikas, mida tema erakonna- ja koalitsioonikaaslased neelama peavad.

Kui Tallinna linnavalitsus loobub täna Vilba juhitud ülikallist ning äärmiselt segasest kiipkaartide projektist, millega Tallinna ühistranspordi kasutajaid on kuude kaupa lollitatud, siis on see lihtsalt veel üks miinuspunkt abilinnapea ebaõnnestumiste ja skandaalide reas.

Ajuti näib, nagu võistleks reformierakondlasest abilinnapea lausa meeleheitlikult selle nimel, et oma isamaaliitlasest otsese ülemuse linnapea Jüri Mõisa ?säravate? etteastete kõrval mitte varju jääda.

Ent nii nagu Eesti inimene vaatab hämmastunult - kuid ometi võrdlemisi stoiliselt -lakkamatust kriitikast ja skandaalidest hoolimata rahulikult edasi tegutseva valitsuse ja majandus- ning teede- ja sideministri arusaamatuid ettevõtmisi, on ka tallinlased pealinna tasandil toimuvate segaduste ja skandaalidega ilmselt juba harjunud. Või nendest lihtsalt surmani tüdinenud.

Hetkel kuum