Mõisa püsima jäämine ähvardab Tallinnas uue võimukriisiga

10. mai 2001, 08:40

Tallinna linnapea Jüri Mõisa kangutavad Reformierakond ja Mõõdukad panevad Isamaaliidu valiku ette - kui Tallinna isamaalaste üldkogu laupäeval Mõisa lahkumist ei poolda, pesevad nemad käed pealinna valitsemisest puhtaks, kirjutab Postimees.

Reformierakondlastel ega mõõdukatel pole vähimatki usku, et Mõisa vastased laupäeval Tallinna isamaaliitlaste kogunemisel võidu saavad, ning nad kavandavad järgmisi samme.

?Mõis on populaarne eriti üldkogu naisliikmete hulgas - kui ka algul ollakse vastu, tarvitseb tal vaid ruumi tulla, kui kümne minuti pärast on kõik Mõisa pooldajad,? kirjeldas üks Tallinna võimule lähedalseisev poliitik ilmset stsenaariumi ülehomseks.

Tallinna volikogu esimees Rein Voog pidas Mõisa võidu korral üheks variandiks nii Reformierakonna kui tõenäoliselt ka Mõõdukate lahkumist Tallinna võimuliidust. ?Ma pean väga vähe tõenäoliseks, et kõik jätkub nii, nagu on,? ütles Voog eile Postimehele.

Üheks võimaluseks jääb, et Isamaaliit lepib Tallinnas Keskerakonnaga kokku. Sellest andis märku järjekordne Mõisa-Savisaare laiendatud kohtumine eile linnavalitsuse Roosikrantsi tänava residentsis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing