Ülo Toomsalu • 31. oktoober 2001 kell 6:48

200 000 krooni Tallinna linna raha kulus fotokaustale majadest

Ühendatud Rahvaparteiga seotud mittetulundusühing Integratsioonimeedia Grupp koostas ligi veerand miljonit krooni maksma läinud fotokaustad kuritegelike isikute kogunemiskohtadest, kirjutab Eesti Päevaleht.

200 000 kroonine album sisaldab nii sise- kui välisvaateid kohast, mis on kas tühjad või mille on asustanud kas asotsiaalid või narkomaanid. Kogunemiskohtadena on jäädvustatud tänavaid, kuure, tühjaks jäetud elumaju, raudteesildu, sõjaväelinnakuid, tühermaid. Piltidele on lisatud selgitused, kas omanikul on teada, on hoonetel ka lukud ja aknad ees ning milline on majja sissepääs.

Kulude aruandesse on mittetulundusühing märkinud info kogumisele kulunud summaks 10 000 krooni, transpordiks 15 000, andmetöötluseks 32 800 ning fotograafitarveteks 12 000 krooni. Lisaks muud alla 10 000-kroonised kulud.

Tallinna turvalisuse- ja integratsiooniameti kuritegevuse osakonna peaspetsialisti Leo Glückmanni sõnul ei oska ta praegu öelda, kas projekt osutub kasulikuks või mitte. ?Komisjon kiitis selle projekti heaks ning andmed on antud politseile kaardistamiseks,? ütles Glückmann. ?Mina finantspoolega pole tegelenud ning seega ei oska ka öelda, kas 200 000 krooni albumi eest on palju või vähe.?

Hetkel kuum