TV1 võlad lähenevad 100 miljonile kroonile

31. oktoober 2001, 08:49

Eile tunnistas TV1 ajutine pankrotihaldur Arno Mägi TV 3-le, et pankrotimenetluses oleva telekanali võlad ulatuvad koguni 100 miljoni kroonini, kirjutab SL Õhtuleht.

Varem on TV1 tegevjuht Rait Killandi väitnud, et võlgu on vaid 3-4 miljonit krooni. Arno Mägi ei ole lähemalt võlgade struktuuriga tutvunud, kuid näib, et võlgadest suure enamiku moodustavad TV1 kohustused Poola emafirma Polsat ees.

TV3 väitis, et vähemalt osa TV1 varast on jõudnud Rait Killandi ja tema venna loodud firma kätte. Arno Mägi ütles, et ta ei ole jõudnud kõigi dokumentidega tutvuda ega tea veel, kas peab mõne Killandi tehingu kehtetuks tunnistama ja vara tagasi nõudma või mitte. ?Varade hindamine on oluliselt raskem kui võlgade hindamine,? kinnitas Mägi BNSile. ?Kõige tähtsam on hinnata, kas ettevõte on püsivalt maksujõuetu või mitte.?

Killandi on varem kinnitanud, et koostöös Läti ühe telekanali omanikuga plaanib ta oma firmaga meediaturule jääda. SL Õhtulehe andmeil on TV1 töötajatele võlgu jäänud töötasud siiamaani välja maksmata, kuid inimesed ootavad kannatlikult oma raha ja loodavad tööd saada kas siis mingil moel (näiteks kaabeltelevisioonisaatjana) jätkavas TV1s või mõnes selle telekanali järeltulijas.

Pankrotimenetlus TV1 vastu algatati osaühingu Delfind Keskus nõudmisel. Sellel firmal on väidetavalt saada vaid 100 000 krooni. SL Õhtulehele on kinnitatud, et võimalikult on kogu pankrotimenetluse ja telekanali põhjalaskmise taga TV1 enda juhtkonnaga seotud inimesed. Selleks kahtluseks annab alust tõsiasi, et pankrotimenetlust ei alustanud ringhäälingu saatekeskus. TV1 võlg nende ees on peaaegu kaks miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing