2. november 2001 kell 9:27

Hankijatel vähe lootust Sparist ja Dagabist raha kätte saada

Meieri Tootmise juhatuse esimees Robert Jaani ütles, et hankijatel on suhteliselt vähe lootust nõuete koondamise aktsiooni läbi Dagabist ja Sparist raha kätte saada.

'Kui läheb ettevõtete likvideerimiseks või pankrotiprotsessiks, siis saab pank esimesena oma raha kätte,' ütles Jaani. 'Nõuete koondamisel on siis mõtet, kui tõesti tuleb kokku üks väga suur nõue, millega on võimalik pankrotiprotsessis mingit rolli mängida.'

Ka ise ettevõtete saneerijana tuntud Jaani ütles, et Dagabi/Spari saneerimine oleks keeruline, sest see nõuaks palju täiendavat raha, mida ettevõttel ilmselt pole. 'Ettevõtte likvideerimine oleks aga mõnes mõttes isegi kasulik, ilmselt paneks see paljud kaupmehed natuke realistlikumalt mõtlema,' rääkis Jaani.

Jaani ütles, et otseselt on Meieri Tootmise ASil saada Dagabilt ja Spari kauplustelt alla miljoni krooni, kaudselt, arvestades läbi vahendajate müüdut, aga on summa ilmselt suurem.

'Dagabile me ei anna enam midagi, see oleks kingitus,' ütles Jaani. 'Kauplemine aga käib nende Spari poodidega, kellel on oma raamatupidamine ehk kes kauplevad Spari märgi all frantsiisi alusel, otseselt Baltic Food Eestile kuuluvate poodide arved on arestitud.'

Hetkel kuum