9 november 2001

Börsiülevaade: Telekom ja Hansapank tõusid vastavalt üle 60 ja 140 krooni joone

Neljapäevane Euroopa Keskpanga poole protsendi suurune intressikärbe jõudis täna ka Tallinna börsile, muutes aktsiad volatiilsemaks ning investorid elavamaks.

Viimase kahe ja poole nädala aktiivseima börsipäeva peasüüdlaseks tuleb tituleerida Eesti Telekomi <GR#EE.ETL>, mille aktsia kerkis 81 tehingu käigus 4,3% ning sulgus 60,50 kroonil.

Seevastu Euroopa telekomisektor jõudis intressikärpele reageerida jõuliselt juba eile ning jätkas täna sarnaselt ülejäänud turuga suunatud liikumist.

Eesti Telekomi aktsia tänane ralli oli märgatavalt tugevam kui seda oleks võinud pärast neljapäevast ettevõtte hoiutähe (GDRi) kiiret tõusu ja ta tänase päeva liikumisi Londoni börsil arvestada.

Kuigi ka Eesti Telekomi GDR liikus täna Tallinnas noteeritud aktsia sabas vaikselt ülespoole, on ta jõudnud kella 14-ks siiski vaid 10,2 dollari tasemeni, mis on võrdne 59,74 kroonise aktsiahinnaga.

Enda kohta tugeva tõusu läbis ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis liikus jõuliselt läbi 140 krooni joone ning lõpetas nädala 141,75 kroonil ehk investorite jaoks ligi 2,2% parema sulgemishinnaga kui päev varem.

Aktsia tõusu toetasid nii mitmed suured plokktehingud kui ka kerge huvi välisbörsidelt, kuna näiteks Frankfurdi börsil on vahetanud omanikku 5000 Hansapanga aktsiat.

Aktsiad viimastel päevadel end aktiivselt näidanud lisanimekirjas olid maha rahunenud.

Seevastu mõned suuremad tehingud ja üle 300 000 kroonine käive tehti keskmiselt 4%st tootlust pakkuvate Hüvitusfondi võlakirjadega.

Hetkel kuum