SAK alustas miljonitehinguga Tallinna Sadamalt

ÄP Online 16. november 2001, 00:00

Tallinna Sadama juht Riho Rasmann ütles, et sadam otsustas SAKi kasuks, sest sellelt oodatakse suuremat mõju kui mõnelt tavaliselt konsultatsioonifirmalt, nagu PricewaterhouseCoopersist tellitud tööst. Tehing maksab miljon krooni ja selle jaoks polnud vaja korraldada riigihanget, sest sadam saab alla 2 miljoni krooniseid tellimusi ise otsustada.

Rasmann ütles, et SAKilt tellitud tööst peaks selguma, kuidas sadama potentsiaali veelgi paremini teostada. Rasmann ütles, et sadama eesmärgiks on saada Kaug-Idast rongiga saabuvate kaupade vahendajaks Läände ning Euroopa Liidu kaupade jaotuskeskuseks Venemaa turule. ?Mul pole midagi selle vastu, kui Tallinna Sadamast saaks Eesti Nokia,? lisas Rasmann.

SAKi juht Meelik Kattago ütles, et kui tavalised konsultatsioonifirmad lõpetavad tellijaga koostöö siis, kui raporti üle annavad, siis SAKiga kulgeb koostöö pikema perioodi jooksul. Eesmärk on anda kliendile nägemus, mis aitaks raha teenida. ?Kedagi ei huvita lehekülgede arv, vaid idee, välgatus,? ütles Kattago.

Kattago on ise töötanud maailma TOP 15 kompanii AIG arendusosakonnas, mille ülesanne oli luua sarnaseid välgatusi. Kattago sõnul suudavad selliseid osakondi üleval hoida ainult väga suured kompaniid.

Kattago ütles, et SAKi vastu on huvi väga elav ning juba on ettevalmistamisel kümmekond projekti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing