Sulev Oll • 27. november 2001 kell 22:00

Remondifirma ähvardab omakohtuga

Järgneb 28.11.2001 ilmunud artikkel.

"Teile tuleb teistsugune kohus," ütles Koduteeninduse OÜ juhatuse liige Olari Bekker kliendile, kes arve suuruse ja selle sularahas maksmise nõude vaidlustas. Ähvardanud on Bekker teisigi temaga töösuhtes olnud inimesi.

ASi Kodu Haldus kaudu Tallinnas Maakri 44 asuvasse majja sanitaartöid tegema palgatud Koduteeninduse OÜ on kui vastand Kodu Halduse lubadustele, et neil on läbiproovitud partnerid, keda juletakse soovitada ka oma klientidele.

Maakri 44 elaniku Sirje (49) sõnul on tal pärast Koduteeninduse juhatuse liikme Olari Bekkeriga kõnelemist tekkinud kõhedustunne. ?Esiteks ähvardas mees inkassofirmaga. Kui pärast pikki vaidlusi tegin ettepaneku asi kohtus lahendada, ütles ta telefonitsi, et mulle tuleb teistsugune kohus,? rääkis Sirje. Probleem Koduteenindusega tekkis seepärast, et töö tellija vaidlustas nii tehtud töö eest küsitud hinna kui sularahas maksmise. ?Mina olin nõus tasuma ülekandega,? sõnas Sirje.

Ähvardusi on saanud ka korteriühistu Maakri 44 esinaine Katrin Kasak, kes pole Bekkeri väitel majas tehtud tööde eest tasunud. Samas loetleb Kasak ridamisi töid, mida Koduteenindus poolikult tegi või hoopis tegemata jättis: paigaldatud veetoru toestavad vaid lauajupid, keskküttesüsteemi pesemiseks puudus firmal sobiv tehnika, keskküttesüsteemi ebaõige survestamise tõttu tuli vahetada toru.

Kasaku sõnul ei vaidlusta ta arvete tasumist, seades aga tingimuseks töö lõpetatuse. ?Praegu aga üritab Olari Bekker pooliku töö eest raha ähvardustega välja nõuda, helistab korduvalt, kinnitades, et maksame arved viimse pennini ja rohkemgi,? rääkis Kasak, kelle initsiatiivil otsustas korteriühistu ennetähtaegselt lõpetada lepingu Olari Bekkeri firma palganud ASiga Kodu Haldus.

Bekkeri solvavat käitumist kinnitas ka ASi Tallinna Soojus inspektor-konsultant Rein Abel, kes keeldus aktsepteerimast Koduteeninduse tehtud Maakri 44 küttesüsteemi ja soojussõlme pesu. ?Bekker sõimas mind inetult, lausa ropult, nimetas stagnandiks,? lausus Abel.

Olari Bekker ise tunnistab teravaid sõnu, leiab aga, et igas asjas on alati kaks poolt. ?Enne tuleb asjades kokku leppida, mitte pärast hinna üle vaidlema hakata,? ütles ta. ?Ja mind on samuti solvatud, minusse on suhtutud üleolevalt.?

Bekkeri sõnul pole mitmetel vaidlusalustel juhtudel püütudki kokkuleppele jõuda. ?Ja töömehelt pole mõtet töö hinda küsima minna, kui firmal on hinnakiri olemas,? lisas ta, viidates faktile, et mitmed tööd on lubatust kallimaks läinud.

Kodu Halduse haldusjuhi Argo Hollo sõnul on leping Bekkeri juhitava Koduteenindusega Maakri 44 hoones tööde tegemiseks lõpetatud. ?Samas ei välista me neilt tööde tellimist edaspidi,? sõnas Hollo. ?Koduteenindusega on võimalik kokku leppida.?

Olari Bekker on pahandusega lahkunud oma eelmistest töökohtadest. ?Meie teed läksid valuliselt laiali, põhiliselt Bekkeri isiku tõttu,? kinnitati ASist Minu Vara, mis nüüd ühendab endas ka Bekkeri ühe eelmistest töökohtadest, ESS Kinnisvarahoolduse.

Eesti Rudus ASist lahkudes süüdistas Bekker oma tööandjat tervisehäirete tekitamises ja põhjendamatute ületöötundide nõudmises. Samas kinnitas Ruduse toonane müügijuht Jaanus Järve, et Bekkerist sooviti lahti saada, sest mehel on tõsised suhtlemisprobleemid.

Bekkeri juhitav Koduteeninduse OÜ on registreeritud 1998. aasta lõpus, tegevusaladeks üldehitus- ja remonditööd, veevarustuse- ja kanalisatsioonitööd jne. Firma klientideks on teiste hulgas mitmed suure liikmete arvuga korteriühistud.

Hetkel kuum