4. juuli 2002 kell 10:33

Majanduskasv Eestis jätkub

Eesti Konjuktuuriinstituudi kinnitusel Eesti majanduse olukord on lähema poole aasta jooksul soodne ja majanduskasv jätkub.

Majandusministeeriumi ja Eesti Konjuktuuriinstituudi tehtud uurimuse põhjal veavad majanduskasvu Eestis ehitus, tööstus, kaubandus ning investeeringud.

?Allhanke osa on volatiilne, kuid põhi loodetavasti juba käes ja mõõn läbi,? ütles majandusministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja Maria Hinrikus.

Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga on juurde loodud 10 000 uut töökohta ja töötus vähenes. Statistiliselt vähendas Hinrikuse sõnul töötust asjaolu, et paljud noored siirdusid õppima ja ei ole enam ametlikult töötute kirjas.

Majandusarengut jäävad pidurdama kvalifitseeritud tööjõu puudus, alanev, kuid siiski enam kui 10%-line tööpuudus ning ekspordibarjäärid.

Majandusministeeriumi andmetel on palkade kasv tootlikkusest ette rutanud, kuid majandusele tõsist ohtu veel ei kujuta. ?Palju on vastakaid märke, kuid muu maailma taustal võib Eesti arenguid pidada positiivseks,? ütles Hinrikus.

Hetkel kuum