ÄP fototoimetus • 23. oktoober 2002 kell 22:00

Väikesed asjad teevad arvutikasutaja elu lihtsamaks

Kui tootja otsustab seadet müüa vaid USA või Jaapani turul, tuleb Eesti kasutajal leppida vaid võimalusega tellida asi internetist.

Tegemist on uue kõvakettaga, mis mahutab 5 gigabaiti informatsiooni ja mille saab pista sülearvuti PC-kaardi pessa.

Lisaks kompaktsele kõvakettale on Hopbiti sisse peidetud ka Bluetoothi kaart, mis PC-kaardi pesa eraldi seadme jaoks raiskamata muudab arvuti ka võimeliseks suhtlema teiste lähiraadiovõrgu seadmetega.

Viiegigabaidise kõvaketta saab lisada sülearvutile, millel on PC-kaardi pesa, ühtlasi teeb see ka taskusse mahtuva pihuarvuti Bluetoothi-võimeliseks.

Hind on seadmel orienteeruvalt 6500 krooni.

Lindistav ja pildistav spioonitööriist

Olympuse uus digidiktofon Voice Trek teeb ka pilte, mis võib tunduda ideaalse tööriistana spioonile, kuid sobib ka ärikasutajale, kellel on vaja mõlemat ? nii helilisi märkmeid teha kui ka aeg-ajalt veebikvaliteediga kiirelt pilte teha. 32-megabaidine Flash-kaardil asuv mälu võib hoida nii heli kui ka pilti. Heli mahub kaardile vastavalt kvaliteedile kas 1 tund 31 minutit või kuni 6 tundi. Kahe patareiga saab lindistada järjest kuni 24 tundi ja pildistada kuni 5000 fotot, seega on akude kiire tühjenemise probleem digilindistaja-pildistaja puhul kadunud. Pildistada saab kuni 250 fotot suurusega 640×480 punkti, mis on sarnane pildistavate mobiiltelefonide pildikvaliteedile. Euroopa turu jaoks pole toote hind veel selgunud.

Esimene inglise-vene-eesti rääkiv sõnastik

Ectaco toodetud elektrooniline sõnastik Partner tõlgib eesti, inglise ja vene keelest ning aitab keelt õppida ka heliliste näidete abil. Põhisõnastik koosneb inglise-eesti, inglise-vene, vene-eesti kahesuunalistest sõnastikest ja sisaldab ligikaudu 550 000 sõna, sh meditsiini-, tehnika-, õigus- ja äritermineid, samuti slängi ja väljendeid. Seadme saab ühendada ka arvutiga, lisada uusi sõnu, kasutada teda ärimärkmikuna. 128 KB vaba mälu saab täita otsingusüsteemiga varustatud isikliku ärimärkmiku sissekannete, ajakavade ja telefoninumbritega. Toode maksab 4746 krooni ja on praegu müügil PC Kaubamajas.

Digikaamera rahakoti vahele

Loghitechi krediitkaardisuurune digikaamera Pocket Digital maksab ligi 2650 krooni ja teeb 1,3megapikselise elemendiga kuni 52 fotot ehk 640×480-punktise pildi, mis vastab standardse VGA resolutsioonile arvutiekraanil. Oma väiksuse kohta on see pildisuuruskaamera juures täiesti normaalne saavutus.

VGA eraldusvõimele vastavatelt piltidelt tavaliselt paberile välja trükkides head kvaliteeti ei saa, küll aga sobib see suurus veebis kasutamiseks või sõpradele elektronpostiga saatmiseks.

Ühe laadimistsükliga saab teha Logitechi kaameraga paarsada fotot. Mälu on seadmel 16 MB, arvutiga ühendatakse ta USB-kaabli abil. Ka laadimine toimub USB-pistikust, eraldi seinakontakti otsida pole vaja. Ühendad digikaamera vaid arvutiga ja mõne tunni pärast on akud pildistamisvalmid.

Tootega tuleb kaasa Photosuite-nimeline tarkvara piltide töötlemiseks ja arhiveerimiseks, kaamera ja seda juhtiva tarkvara töötamiseks on vajalik Windowsi operatsioonisüsteemi olemasolu.

Toode on saadaval ka Eestis Logitechi toodetega kauplevates arvutikauplustes.

Autor: ÄP

Hetkel kuum