• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Kodubüroo võib pärssida töötegemist

  Eesti Informaatikakeskuse ajakirja Arvutimaailm toimetaja Jaan Vare on kodukontorit kasutanud juba 2 aastat. ?Ma ei pea olema kodukontoris, aga see on parim võimalus, kui tahan samal ajal olla teises linnas, teha tööd ja käia koolis,? ütles Vare.
  Varel on kontoris arvutikomplekt koos vajaliku tarkvaraga, mille ta on saanud firmalt, ülejäänud vajalikud seadmed on enda omad. ?Tooli, lauda, lampi, kohvi, kohvimasinat ja telefoni ei kompenseeri mulle firma,? lausus Vare. ?Interneti-ühendus on ka, seda makstakse mõnikord kinni poole summa ulatuses, ise pean maksma telefoni ja tehtud kõnede eest ning maksma modemi renti.?
  Eeliseks peab Vare kindlasti töökoha lähedalpaiknemist, sest kontorisse jõuab paari sammuga. ?Esmapilgul on kohustus väiksem, kuid samas on see tegelikult palju suurem,? ütles Vare. ?Kõik eeldavad, et kui oled online, siis teed järelikult ka tööd, kuigi mu ?tööaeg? on tegelikult ammu läbi.?
  Vare eriti kaastöötajate järele ei igatse, sest käib igal nädalavahetusel Tallinnas päristöökohas ja suhtleb nendega silmast silma. ?Kodus olles võin teha vajaliku töö ära kas või öösel, kontoris tekib mingil hetkel soov lahkuda,? lausus Vare. ?Öösiti on kergem töötada, ei pea pärast koju sõitma ja sageli liikluspolitseiga rääkima.?
  Vare töö ei vaja kontoris olemist, kuna ta tegeleb artiklite kirjutamise ja toimetamisega. ?Võin seda kõike edukalt ka kodus teha,? lisas Vare. ?Arvan, et ainsad asjad, mis vajaksid tööl olemist, on ajakirja külgede lugemine, kuid ka neid on võimalik mulle PDFidena saata.? Vare arvates pole ühtegi asja, mida ta kodus ei saaks teha, sest koosolekuid saab pidada väga edukalt mõne interneti messenger?i-tarkvaraga.
  Lugude allikaid Vare koju ei pea kutsuma, sest suhtleb nendega enamasti e-kirja teel. Kui vaja kohtuda, siis läheb ise kohale. Enamik allikatest jääb Tallinnasse, seega oleks Vare meelest neil suhteliselt pikk tee Tartusse tulla. ?Arvan, et enamik inimesi, kellega kokku puutun, ei teagi, et ma kodus töötan,? lausus Vare. ?Ma helistan neile samuti, ma kirjutan neile meile, ma suhtlen nendega nii, nagu seda tehakse tavaliselt tööl.?
  Kodukontor on töötajale Vare arvates tegelikult kallim kui tööl käimine. ?Hoian kokku küll bensiiniraha, kuid pean ise ostma printerisse tahma, paberit, maksma telefonikõnede, kohvi ja loomulikult elektri eest,? lisas Vare. ?Tööandja suhtumine on selline: jood ju niigi kohvi, kasutad elektrit, räägid telefoniga, tee siis nüüd ka tööasju.?
  Tegelikult on Vare arvates tema ise tööandjale suur kokkuhoid, kuigi sageli suhtutakse nii, nagu oleks tegemist mingi erilise väljaminekuga.
  Üheks kodus töötamise eeliseks peab Vare ka võimalust olla koos hiljuti sündinud pojaga, kes vajab pidevat hoolitsust. ?Tööl ?käimine? tooks muidugi hea vahelduse, kuid selleks on mul kooliskäimine, ja kodus töötamine võimaldab rohkem lapsega koos olla,? ütles Vare. ?Nii mõnelegi meilile saab vastata last kussutades ja hetkelgi on laps mu põlve peal.?
  ASi Solid Pro-ductions juhataja Jani Heikkilä kasutab kodukontorit olude sunnil, kuna ülikooliõpingud ei võimalda ettevõttega mujal kui Tartus tegeleda. ?Olen koju varunud kogu vajaliku tehnika ega näe erilist vajadust eraldi kontori järele näiteks Tallinnas,? ütles Heikkilä. ?Operatiivseks suhtlemiseks otsin Nokia Communicatori, millega saan meilidel võõrsil olles silma peal hoida, ja loomulikult GPRS-telefoni internetiühenduseks sülearvutiga.?
  ?Kodumaad külastades tekkis olukordi, kus ainult Soome operaatorfirmade teenuseid kasutades tekkis n-ö leviauke,? ütles Heikkilä. ?Pidin kiirelt tegema lisaks Eesti mobiiliope-raatori lepingu, ning soodsamateks kõnedeks isegi kaks lepingut.?
  ASi Baltic Computer Systems laojuhataja Marek Ivanov arvab samuti, et kodukontor on mugav, kuid kõik oleneb ikkagi töötaja funktsioonist. ?Kontoris töötamine nõuab inimeselt rohkem distsipliini, kodus on õhkkond vabam. Näiteks loovat tööd on minu meelest õigem kodus teha, nii on kergem mõtteid koondada ja süveneda, pole segavat kontorimelu,? sõnab Ivanov. ?Infoga tegelevad töötajad aga lausa vajavad avatud kontorit. Muidu tekiks infosulg ja ilmneksid möödarääkimised. Lao juhatajana pean ma töötama nii kontoris kui ka kodus.?
  Autor: Lauri Levo
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tegelikult oleme me eriolukorras – käitugem siis vastavalt
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Dow Jones lõpetas nädala ajaloolise tipptulemusega
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Reklaamimüügi TOPi võitja: olime valmis suuremaks kukkumiseks
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Fotod: varju hoidnud ERIALi niiditõmbajad astusid kohtu ette
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.