19. november 2002 kell 10:50

Põhjala börsid: telekomisektori meeleolud taas muutunud

Eile börse üles ajanud telekomisektor on täna võtnud enda kätte turu allatooja rolli.

Rootsi maaklerite sõnul on täna hommikul käinud Stockholmi börsil kasumivõtmine. Selles pole maaklerite sõnul ka midagi imestada, kuna olukord majanduses on endiselt ebakindel. Investorid ootavad makromajandusuudiseid, mida pärastlõunal tuleb nii Rootsi kui USA suunalt.

Päris arvestatava löögi all oli Ericssoni aktsia, mis liikus kell 12:45 tasemel 8,95 Rootsi krooni ehk 4,3% madalal kui eile.

Süüdlaseks oli Deutshe Bank, mis andis Ericssoni aktsiale müügisoovituse, arvestades välja, et aktsia õiglane hind on 5,70 Rootsi krooni. Panga kõige pessimistlikuma stsenaariumi alusel, mille alusel langeb Ericssoni käive, marginaalid ja tugevneb konkurents, peaks aktsia hind olema null ning kõige optimistliku majanduskeskkonna korral 13,20 Rootsi krooni.

Nokia aktsia liikus samal ajal Helsingis 17,76 eurol ehk 3,4% madalam kui päev varem.

Seega on sektori meeleolu risti vastupidine eilsele, kui investeerimispank Merrill Lynch tõstis telekomisektori väljavaadet ning Nokia juht Jorma Ollila teatas Financial Times`i andmeil, et ootab 2005. aastaks mobiiltelefonide kasutajate arvu tõusmist praeguselt miljardilt pooleteise miljardini.

Hetkel kuum