Ülo Toomsalu • 25. november 2002 kell 6:17

EPL: Jõuluvana hind algab paarisajast kroonist

Meelelahutusettevõtted pakuvad jõulude eel jõuluvana tellimise võimalust, jõulumehe koju tellimise hind algab mõnesajast kroonist.

?Tellimised algavad juba septembris,? ütles Eesti Päevalehele Tartus asuva OÜ Ehast Koiduni juht Toivo Tenno. Tema sõnul algab nende firmast jõuluvana koju tellimise hind 300 kroonist. Ettevõte korraldab ka lasteaedade jõuludiskosid koos jõulumehega, mille tellimine läheb maksma umbes 1500 krooni. Firma jõulupeo korraldamine algab 3000 kroonist.

Jõuluvana tellimisest on huvitatud ka suured kaubakeskused. ?Näiteks taheti meilt kuuks ajaks Tallinnasse tellida 3-4 jõuluvana,? ütles Tenno.

OÜ Filmitõlge juht Jaan Vahar ütles, et osa eelmise aasta kundedest pani jõulumehe aja kinni juba septembris. Praeguseks on tehtud 20-30 broneeringut.

Tema sõnul on peamised jõuluvana tellijad firmad, kuid tuleb ka kodusid külastada. Tellimise hind on erinev. Kodukülastus ulatub isegi üle tuhande krooni, firmapeo maksumus võib ulatuda 2000-3000 kroonini.

Kõige omapärasem jõuluvana rolli täitmine meenus Vaharile Eesti-Rootsi laevalt.

?Seal oli seltskond tüdrukuid, kes olid teistest natuke lõbusamad ja tegelesid Rootsis teatud meestefilmide valmistamisega. Nad andsid aktiivses kehakeeles mõista, et tahavad oma magusa muul viisil välja lunastada kui luuletuse-lauluga. Ju nad kuulsid esimest korda, et nii vanad mehed sellistest asjadest suurt hooligi,? meenutas Vahar.

Hetkel kuum