Tõnis Oja • 4. detsember 2002 kell 22:00

Börsil oli nelja kuu suurim käive

85 protsenti käibest ehk 22 miljonit krooni andis kauplemine Hansapanga aktsiatega, mille hind kerkis 0,34 protsenti 233,13 kroonini. Kokku sooritati panga aktsiatega 40 tehingut, millest kolm olid üle 10 tuhande aktsia suurused pakid. Need kolme tehingu arvele tuli kokku käivet 13 miljonit krooni, ehk pool börsi kogukäibest.

Suhteliselt oli aktiivne kauplemine ka Eesti Telekomi aktsiate ja erastamisväärtpaberitega, mille käibed ületasid samuti miljoni krooni piiri. Eesti Telekomi aktsia hind kerkis 0,50 protsenti 95,13 kroonini, EVP hind langes 2,17 protsenti 89,97 sendini.

Näib, et eile avaldatud seitsmeprotsendiline majanduskasv kolmandas kvartalis on oma mõju avaldamas. Lisaks tugevale majanduskasvule on head ka börsiettevõtete majandusnäitajad. Tallinna börsiettevõtete 9 kuu käibed kasvasid möödunud aastaga võrreldes kokku 13 ja kasumid 4,5 protsenti. Kui me võtame veel arvesse, et Eesti on peagi ühinemas Euroopa Liiduga, mis peaks majandusele mõjuma väga aktiivselt, on põhjust meie börsiettevõtete aktsiatesse investeerimiseks küll ja küll.

Hetkel kuum