19. detsember 2002 kell 22:00

Nüansirohke küünlavalgus

Küünlavalgus, rahulik miljöö ja meeldiv muusika aitavad inimesel pimedal aastaajal mõtteid koguda, lõõgastuda ja unustada argise igapäevaelu. Kui mitte muul ajal, siis vähemasti jõuluajal tuntakse vajadust õdusa valguse järele. Küünlavalgus muutub veelgi mitmekesisemaks ja nüansirohkemaks erinevates kunstniku hinge- ja käesoojusega valmistatud küünlaalustes.

See keraamiline küünlajalg on üles ehitatud kolmnurga motiividel. Püramiidjale jalale toetub nõgus kolmnurkne küünlaalus. Selge vorm ja avatud küünlavalgus mõjuvad elegantselt. Need küünlajalad sobivad kenasti piduliku õhtusöögi juurde lauale. Autor Merike Õkva.

Klaasist tinaraamiga küünlaaluse puhul on olulisim komponent punane värvus. Värviline klaas koos elava küünlavalgusega on iseenesest mõjuvõimas kooslus. Punase klaasi dominant tõmbab endale tähelepanu ja on rõõmsaks ruumielemendiks. Sobib hästi väikeseks aktsendiks rahulikes värvitoonides ruumi. Autor Heli Press.

Keraamilisele nelinurksele alusele võib panna ühe või mitu teeküünalt. Küünlavalguses hakkab mängima keraamiline pind, selle tekstuur ja värvus.

Efektsena mõjubki väike küünal suurel pinnal. Keraamilist alust saab kasutada ka vaagnana. Autor Ingrid Allik.

Uudse lahendusena mõjub puidust lihtsa vormiga tahukas, millel väikesed õõnsused teeküünalde jaoks. Naturaalsest puidust vorm ja üheksast küünlast tekkiv rütm mõjuvad skulpturaalselt. Eksponeerida võibki seda kui skulptuuri näiteks postamendil, põrandal või trepiastmel. Autor Sulev Vahtra.

Värelev küünlaleek tekitab keraamilises avadega ümarvormis huvitavaid liikumisi. Avad jätavad hämaras ruumis seintele kujundeid ning valguse ja varju mänge. Avadega vorm tuletab meelde kosmilist sfääri. Eksponeerimisel vajab enda ümber avarust. Autor Sirje Kuuskmann.

Õrnad ja haprad purunenud munakoort meenutavad küünlaalused on tehtud luuportselanist, mis küünla põledes läbi kumavad. Autor Rimantas Sederevicius.

Autor: Sigrid Suu

Hetkel kuum