Ülo Toomsalu • 5. veebruar 2003 kell 6:50

PM: Tarmetec avab Ropkas uue autoosade tootmishoone

Autode metalldetaile tootev Tarmetec avab mais Tartus Ropka tööstusrajoonis uue tootmishoone, mis on firmale juba teine laiendamine.

Veokitööstusele metalldetaile ning sõidukitele roostevabast terasest lisavarustust tootva Tarmeteci juhatuse esimehe Toomas Lepa sõnul tingib 1500ruutmeetrise tootmishoone ehituse tungiv vajadus, kirjutab Postimees.

«Sügisene juurdeehitus Puiestee tänavale oli pooleldi hädasamm,» lausus ta. «Me ei leidnud kusagilt kiiresti sobivat krunti ja pidime esialgu piirduma juurdeehitusega. Nüüd aga on laienemise võimalused Puiestee tänaval ammendunud.»

Uus tootmishoone tuleb Ropka tööstusrajooni, selle ehitamine algab Lepa kinnitusel märtsis. Tarmetec investeerib tänavu tootmise laiendamisse 12-15 miljonit krooni, mullu 12 miljonit krooni.

Tarmetec viib Lepa sõnul veokidetailide tootmise üle Ropkasse, Puiestee tänavale jääb roostevaba terase töötlemine. Tänavu palkab ettevõte Lepa sõnul lisaks senisele 120 töötajale juurde 20 töötajat.

Lepa hinnangul ei saa Tarmetec mulluste majandustulemuste üle kurta: «Tulemus oli vähemalt sama hea kui tunamullu.» Auditeerimata andmetel suurenes ettevõtte käive 2001. aasta 35 miljonilt kroonilt 48 miljoni kroonini.

Lepp ei avalikustanud, kui suur oli eelmisel aastal Tarmeteci kasum. «Võib öelda, et see ei olnud väiksem kui üle-eelmisel aastal,» sõnas ta. 2001. aastal oli Tarmeteci kasum ligi 5 miljonit krooni.

Hetkel kuum