Kaido Einama • 26. veebruar 2003 kell 9:59

SMS-piletiga saab kodulehe panna raha teenima

Kui Internetis on pakkuda väärtuslikku infot, mille eest kliendid on valmis ka raha maksma, on lihtsaim tasumissüsteem SMSiga.

SMS-maksega saadab kodulehe külastaja lühinumbril teate ja vastu saadetakse talle kood või salasõna, millega saab piiratud juurdepääsuga infole ligi. Sellist teenust pakuvad mobiilsideoperaatorid ja mitmed teenusepakkujad. Kodulehe eest saadav SMSi tasu tuleb nendega jagada.

SMSiga saab klientidelt võtta tasu ka pisiteenuste eest, sest mõnekümne krooni tasumine mobiili abil on lihtsam, kui selle pärast pangaülekannet tegema minna.

Kõige levinum on SMSiga maksmine mobiili endaga seotud teenuste pakkumisel: EMT kodulehelt leiab üle kümne teenusepakkuja, kes eritariifiga lühinumbrile saadetavale SMSile vastavad logo, helina või piltsõnumi saatmisega. Kuulutuste avaldamine eritariifiga numbrile SMSi saates on samuti levinud: seda teenust pakub praegu samuti ligi 10 firmat.

Äripäeva, Postimehe ning märtsist ka SL Õhtulehe kodulehe nn. SMS-päevapilet kasutab samasugust maksesüsteemi, kuid iga äriettevõte saab oma teenuseid internetis müüa täpselt samamoodi.

Lähemalt saab lugeda SMSiga tasumisest homse Äripäeva internetirubriigis.

Hetkel kuum