Kaja Koovit • 25 juuli 2003

USA väärtpaberiassotsiatsioon: Langus Wall Streetil on läbi

Langus Wall Streetil on läbi ning väärtpaberifirmadel saab tänavu olema ajaloo paremuselt kolmas aasta, kirjutab Bloomberg.

Sellise prognoosiga tuli välja USA väärtpaberiassotsiatsioon (SIA), kinnitades, et väärtpaberifirmade käive kasvab nii investeerimispanganduses kui väärtpaberivahenduses.

Prognoosi kohaselt peaks USA väärtpaberifirmade maksude eelne kasum tänavu enam kui kahekordistuma 15 mld dollarini (204,3 mld krooni). Vaid kuu aega tagasi nägi prognoos näitajana ette 9,2 mld dollarit ning aasta alguses oodati 7,4 mld dollari suurust kasumit.

?Alates 200.aasta kõrgajast toimunud langus Wall Streetil on läbi,? kinnitas SIA peaanalüütik Frank Fernandez. Ta tõdes, et hiljutisel koosolekul, kus oli esindatud 31 väärtpaberifirmat ehk 85% kogu turumahust, ei rääkinud enam keegi planeeritavatest koondamistest.

2001.aastast kuni selle aasta maikuuni on USA väärtpaberiärid SIA andmetel koondanud 48 000 töötajat, sest firmad olid sunnitud aktsiaturgude languse tõttu kulusid kärpima.

2002. aasta märtsist selle aasta märtsini kaotasid aktsiad oma väärtusest enam kui 8 triljonit dollarit ehk 109 triljonit krooni.

Hetkel kuum