Ülo Toomsalu • 31. oktoober 2003 kell 7:01

SLÕL: Taksosõidu eest võlgu jäänud ametnik luiskas end Savisaare nõunikuks

Tallinna linnavalitsuse meediaosakonna endine juhataja Rünno Saaremäe tegi Tartus taksoga lõbusõitu ja võlgu jäädes valetas end Savisaare nõunikuks.

«Meil olid temaga suured plaanid,» ütleb linnakantselei avalike suhete direktor Allan Alaküla pettunult, kui räägib Tallinna linnavalitsuse meediaosakonna endisest juhist, kaks nädalat tagasi ametist lahkunud Rünno Saaremäest, tuntud näitleja ja lavastaja Üllar Saaremäe vennast.

Saaremäe sai ametis olla vaid kuu aega, kui ta Alaküla sõnul erimeelsuste tõttu oli sunnitud töölt lahkuma. SL Õhtulehe anonüümsust palunud allika sõnul oli mehe peamiseks lahkumise põhjuseks alkoholilembus: «Ta on väga andekas inimene, aga kui satub tsüklisse, ei ilmu lihtsalt tööle.»

Alkoholilembus oli ilmselt ka põhjus, miks Saaremäe ligi kuu aega tagasi Tartus taksoga lõputuid lõbusõite tegi hoolimata sellest, et tal raha polnud.

«Rünno võttis Tartust takso ja sõitis sellega Peipsi äärde Mustveesse ja kuskile veel. Arve oli kokku paar tuhat krooni,» ütles SL Õhtulehele inimene, kes oma nime avaldada ei soovi. Tema sõnul valetas Saaremäe taksojuhile, et on linnapea Edgar Savisaare isiklik nõunik ja raha pärast ei pea taksojuht nii autoriteetse inimese puhul muretsema.

Kui arve tasumise aeg kätte jõudis, ulatas Saaremäe taksojuhile rahatähtede asemel oma töötõendi, mis tõepoolest kinnitas tema seotust Tallinna linnavalitsusega (oli ta ju meediaosakonna juhataja). Taksojuht jäi uskuma.

«Hiljem oli Rünno kadunud ja taksojuht ajas teda tema naise ja töökoha kaudu taga. Arve oli suur ja taksojuhid sellepärast tagajalgadele aetud,» teab SL Õhtulehe allikas. Tema andmeil kaalub Tallinna linnavalitsus Saaremäe taksoarve kinnimaksmist, kuna see on ikka veel maksmata.

Hetkel kuum