Viisnurga omanik tahab müüa osa tootmisest

Viisnurga enamusaktsionäri Baltic Republics Fundi esindaja Joakim Helenius ütles, et tulevikus keskendub firma põhitegevuse arendamisele ning selleks on mööblidivisjoni töö.

Kõrvalvaldkonnad ? spordikaupade ja ehitusmaterjalide divisjonid ? võib kontsern Heleniuse sõnul maha müüa, kui pakutakse sobivat hinda. Küsimuse peale, kas müük võib toimuda tuleval aastal, vastas Helenius, et see on võimalik.

Käesoleva aasta veebruaris teatas Viisnurk, et kavatseb majandusaasta lõpetada kasumis. Eile toimunud pressikonverentsil ütles Viisnurga juhatuse esimees Tiit Arro, et aasta lõpetatakse kahjumiga.

Jätkusuutlikkusse kasumisse kavatseb firma jõuda tuleva aasta lõpuks. Ehitusmaterjali ja spordikaupade divisjonide võimaliku müügi kohta ütles Arro, et see on omanike otsustada.

Selle aasta kolmandas kvartalis teenis Viisnurk 91,1 mln kroonise müügitulu juures 8,4 mln krooni kahjumit. Möödunud aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kasvas käive veidi enam kui kümnendiku võrra ja kahjum kaks ja pool korda. Tootmiskulud suurenesid 16 protsenti.

Hansabank Marketsi analüütik Mihkel Torim ütles, et Viisnurga kolmanda kvartali müük oli korralik, kuid kulud oodatust tunduvalt suuremad. ?8,4 miljoni krooni suurune kahjum oli ebameeldiv üllatus, prognoosisime kolmanda kvartali kasumiks ligi miljon krooni,? märkis Torim.

Viisnurga käesoleva aasta üheksa kuu müügitulu oli 279,7 mln krooni ning puhaskahjum 5,2 mln krooni. Eelmise aasta samal perioodil oli ettevõtte müügitulu 258,2 mln krooni ja puhaskasum 0,6 mln krooni.

Kahjumit tõid nii mööbli- kui ka spordikaupade divisjon. Ainsana oli kasumis ehitusmaterjalide divisjon.

Mööblidivisjonist tuli kahjumit kolmandas kvartalis 7,1 miljonit krooni. Kahjumi tingis eelkõige saeveskis olnud pikk kollektiivpuhkus ja tooraine nappus. Samuti olid oodatust tagasihoidlikumad liimpuiduvabriku majandustulemused.

Ettevõtte sõnul on nüüdseks leitud liimpuiduvabrikule uusi kliente ja see töötab pidevalt maksimumvõimsuste lähedal.

Arro märkis, et mööbliäri eesmärk on kasvada lähima kolme aastaga kolm korda, saada Euroopas tunnustatud mööblitarnijaks ja luua alus Baltimaade mööblitootjate konsolideerumiseks.

Tuleval aastal alustab Viisnurk koostööd Saksamaa jaemüügiketiga Porta. ?Sellest koostööst loodame järgmisel aastal 10 miljoni krooni suurust käivet,? lausus Arro.

Portale kuulub Saksamaal 20 suurt mööblikaubamaja, mille käive kokku on üks miljard eurot. ?Hetkel teeb Viisnurk 0,02% Euroopa mööblimüügist, nii et potentsiaali on,? kommenteeris Arro tulevikuväljavaateid.

Ta lisas, et praegu on Viisnurk Eestis ?viimne mohikaanlane?, kes toodab mööblit Rootsi sisustuskaubamajale Ikea. Viisnurga finantsjuhi Andrus Aljase sõnul on Ikea osa Viisnurga müügis sel aastal 30%, mullu oli vastav näitaja 40%. Lisaks on Viisnurgal veel lepingud Soome firmadega Asko ja Isku ning Austria jaemüügiketiga Lutz.

Spordikaupade divisjonist tuli III kvartalis kahjumit 0,49 miljonit krooni. Müük on küll kasvanud, kuid tehnoloogiline ebastabiilsus on hoidnud kvaliteedikulusid kõrgel ja raskendanud tellimuste täitmist. Positiivne on see, et ettevõte on alustanud taas koostööd Atomicuga.

Ainsana teenis III kvartalis kasumit ehitusmaterjalide divisjon. Kokku saadi ehitusmaterjalide müügist 3,8 miljonit krooni kasumit. Kasumit aitas teenida Eesti ehitusturu tugevus ja nõudluse kasv välisturgudel.

Hansabank Marketsi Viisnurga aktsia hinnasiht on käesoleva aasta esimesest kvartalist olnud 40 krooni ning eksperdid soovitavad aktsiat hoida. ?See hinnasiht sisaldab Viisnurga kõrge riski puhul juba lootust, et asjad hakkavad paremaks minema,? kommenteeris Torim. Kuna muudatused käivad ning luuakse nii ehitus- kui ka spordidivisjonist tütarettevõtted, on Torimi sõnul ka edaspidi palju teha. ?Turuhinnast lähtuvalt on Viisnurga puhul tulevikuootused pigem optimistlikud,? lausus ta.

Hetkel kuum