28. november 2003 kell 8:36

Lehman Brothers peab dollarit mitteatraktiivseks

USA suuruselt neljas maaklerfirma Lehman Brothers peab dollarit investorite jaoks jätkuvalt mitteatraktiivseks, kirjutab Bloomberg.

Osa aust, miks dollar pole atraktiivne, läheb USA keskpangale, kes on hoidnud intressitaset madalal.

USA kekspanga baasintressimääraks on 1 protsenti, samas kui Euroopa Keskpangal on samalaadne intressitase kaks protsenti. Briti ja Austraalia keskpangad on tõstnud intresse vastavalt 3,75 ja 5,25 protsendile.

Arvestades terroririski ja USA rekordilist jooksevkontodefitsiiti ning seda, et USA intressid on 45-aasta madalalal tasemel, kahandab investorite huvi USA varade järele, kirjutas Lehman Brothers.

?See, et USA keskpank rõhutab, et intress jääb ajaloolisele madaltasemele ainult lisab kahtlusi USA majanduse paranemise kohta,? kirjutas pank oma iganädalases Ülemaailmse valuuta- ja kohaliku turu strateegiaanalüüsis.

?Kui aga keskpank hakkab andma vihjeid intressitõusu kohta, võib see osutuda oluliseks pöördepunktiks turu usalduses USA vastu,? kirjutati ülevaates. ?Võibolla ei piisa sellest dollari trendi muutmiseks, kuid sellest oleks küllalt, et aeglustada dollari langust.?

Hetkel kuum