28. november 2003 kell 11:57

Tallinn otsib riigihanke korras loomade varjupaiga rajajat

Tallinna Kommunaalamet kuulutas välja riigihanke väikeloomade varjupaiga rajamiseks, kuhu mahuks vähemalt 50 koera ja 80 kassi.

'Riigihanke tingimuste ettevalmistamise käigus tutvusid kommunaalameti heakorraosakonna töötajad sarnaste asutuste tööga naaberriikides ja arvestati Eesti Loomakaitse Seltsi poolt antud soovitustega,' ütles abilinnapea Jüri Ratas Raepressi pressiteates. 'Eelkõige sellepärast on riigihanke tigimustes kirjas, et teenuse pakkujal peab olema kvaliteedi juhtimise sertifikaat ISO 9001'.

Ratase sõnul on uue varjupaiga rajamine vajalik kodutute koerte ja kasside probleemi lahendamiseks Tallinnas ning selle lähiümbruses. 'Kaasaegset infotehnoloogiat rakendades on võimalik hulkuma pääsenud märgistatud koerad suhteliselt kiiresti omanikule tagastada ning hooletuid loomaomanikke saab läbi varjupaiga teenuse kohustada registreerima ja märgistama koduloomad vastavalt linnas kehtivale korrale,' ütles Ratas.

Hulkuma läinud loomadele peab teenuse pakkuja tagama peremehe leidmise 14 päeva jooksul. Selleks peab looma varjupaika saabumise päeval panema interenetileheküljele välja andmed looma kohta ja juhul kui loom on koheselt identifitseeritav, siis teatama sellest omanikule. Samuti peab varjupaik koheselt korraldama püütud loomade läbivaatuse kvalifitseeritud veterinaararsti poolt, kes määrab looma varjupaigas hoidmise reziimi, vajadusel välisparasiitide tõrje, steriliseerimise ja vaktsineerimise. Haiged loomad tuleb paigutada isolaatorisse ja korraldada nende ravimine.

Varjupaik peab organiseerima kodutute loomade püüdmise, võimaluse korral neile omaniku leidmise ja hukkunud loomade korjuste koristamise. Varjupaigast tagastatakse või antakse uuele omanikule ainult nõuetekohaselt märgistatud ja registreeritud loomad.

2004. aastal on linna eelarves on väikeloomade varjupaigale planeeritud 2 miljonit krooni.

Hetkel kuum