Ülo Toomsalu • 17. detsember 2003 kell 6:58

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kihelkonna vallas asuva Kiipsaare tuletorni ostis 777 777 krooni eest muhulasest kinnisvaraärimees Meelis Osa, kes lubab majaka korda teha.

Parlamendierakonnad plaanivad tuleval aastal kulutada suurima osa oma eelarvest europarlamendi valimiskampaaniaks ning vähemasti sama suur summa kulub maakonnaorganisatsioonide tugevdamiseks ning väikelinnades kontorite avamiseks.

Hotellid meelitavad kliente aastavahetust veetma tuhandeid kroone maksvate aastavahetuspakettidega, millest suurem osa on ka välja müüdud.

Investeerimispank Trigon Capital lõi erifondi, mille kaudu kavatseb suunata järgneva 3?6 aasta jooksul kuni 700 miljonit krooni Soome investorite raha riskikapitalina Ida-Euroopasse, sh Eesti ettevõtlusse.

Postimees:

Peaminister Juhan Partsi büroos on tema nõunikud valmistanud ette omavalitsuste ühinemise järel tekkiva Eesti kaardid, millest radikaalseim kärbib senise 241 linna ja valla hulka kuni neli korda.

Euroopa teadusareng on eelmiste aastatega võrreldes veelgi aeglustunud ning ka hetkel kiirelt areneval Eestil ei pruugi mõne aasta pärast olla samaväärseid tulemusi ette näidata, hoiatab Euroopa Liidu raport.

Kuigi koalitsioonileppes on esiplaanil haridus, kultuur ja perepoliitika, saavad riigieelarve kasvust suurima noosi hoopis põllumehed ja looduskaitsjad, sest Euroopa Liidu toetused on ette nähtud just nendele valdkondadele.

Peipsi kalurite püügiõnn ja tänavune rikkalik koha-aasta oleks peaaegu vallandanud rahvusvahelise skandaali, sest Eesti kalamehed püüdsid koha kvoodi totaalselt lõhki.

Pärnu Postimees:

Akstsiaselts Wendre kavatseb ehitada Pärnusse Ehitajate tee ja Savi tänava vahele teki- ja padjatehase, kus tuleb töökohti kuni 300 inimesele.

Hetkel kuum