Ülo Toomsalu • 18. detsember 2003 kell 7:00

Pärnu PM: Treimani kalatööstur ostis Jaagupi tsehhi

Läti piiri ääres Treimani räämas kalatööstuse kolme aastaga kaasaegseks ehitanud Rakvere mees ostis samast paikkonnast Jaagupi kalatsehhigi.

Jaagupi tsehhi ostmist põhjendas Sergei Kovaljov just sellega, et inimesed jäänuks tööta. ?Kala jätkub ja turg on lai, miks mitte siis toota,? tõdes ta.

Aastapäevad tagasi rabeles Jaagupi tsehh olemise ja kadumise piiril, kuniks omanikviisikule sai selgeks, et võlaga koormatud ettevõtet oma jõududega ei päästa. Uue peremehe saanud töötajaile naeratas õnn kaks korda, sest peale töökoha säilimise said nad kätte aasta jooksul saamata palga, kirjutab Pärnu Postimees.

Samal ajal tõusis Treimani kalatsehh Kovaljovi käe all jalgele. Rakveres aktsiaseltsi EMTO nimele registreeritud ja Häädemeeste rannikul toodetud suitsuräim, 800grammistesse ja kümnekilostesse ämbritesse laotud vürtsikilu, suitsutatud tint, pooltooted ja preservid ning külmutatud väikekilu rändab Võiste külmhoones laagerdamise järel kogumahus Venemaale.

Treimani tsehhi meister Aija Tambur kinnitas, et tellimus on tihti nende jõudlusest suurem. ?Töötame kahes vahetuses, kui vaja, oleme väljas laupäevadelgi,? rääkis ta.

Treimani tsehhis töötab üle 70 ja Jaagupis üle 60 inimese. Tambur märkis, et tsehhis on tööd otsinud lätlannagi.

Töötajaist nii üks kui teine leidis, et uue peremehe ajal pole neil midagi häbeneda, sest tsehh püüab nii seest kui väljast pilku. Tsehhil on kümne voodiga magala, kus hilja peale jäänud töötaja või laadungit ootavad autojuhid ööbivad. Süüa saab teha või soojendada kodunt kaasavõetut kõigi vajalike seadmetega varustatud köögis ning riietus- ja pesuruumid ei jää hotelli omadele alla.

Tsehhi teine meister Elmar Lepp toetas töötajate räägitut, et kui Kovaljov poleks neid võtnud, jäänuks tsehhist rusuhunnik.

?Mees räägib vähe, aga teeb palju,? tunnustas Lepp peremeest. Lepa andmeil on Kovaljov tootmise kaasajastamisse mahutanud miljoneid kroone.

Hetkel kuum