Pärnu PM: Pärnu uute korterite turg hoogustub

31. märts 2004, 08:47

Pärnu korteriturg areneb järjest kiiremini ning kinnisvaraarendajad kavandavad uute korterelamute püstitamist.

Kinnisvaraekspert Pärnu OÜ juhataja Peeter Prisk ütles, et tänu soodsatele pangalaenudele ja suhteliselt odavatele suurelamuprojektidele, kus kinnisvaraarendajad teenivad rohkem käibelt kui hinnalt, on järjest enam pärnakaidki asunud enesele uusi kortereid muretsema, kirjutab Pärnu Postimees.

Kui varasemail aastail lubas rahakoti paksus uue korteri osta enamasti vaid soomlastel või suvekorterit prestiizhikaks pidavatel tallinlastel ja mujalt Eestimaalt pärit jõukuritel, siis nüüdseks on pilt hakanud suuresti muutuma.

R.A. Kinnisvarade maakler Margus Laidna nentis, et Reneti ehitatud 44 korteriga elamus Karusselli tänaval on üle poole korteriomanikest pärnakad.

Esimeste kortermajade müük on õnnestunud kiiresti. Karusselli tänava maja, kus müüki alustati oktoobris, on välja müüdud. Läbirääkimised ostjatega käivad veel paari viimase korteri kohta. See kõik on arendajaile andnud julgust järjest uute projektidega alustada.

Järgmise suurema, 90 korteriga elamu ehitusel Mai rajoonis Metsa tänaval on valminud kolm korrust ja, nagu ütles Kinnisvarabüroo LVM juhataja Andres Sutt, on sellegi maja korteritest juba üle kolmandiku broneeritud, ehkki müüki alustati hiljuti.

Ka Renet alustab Mai tänava ääres Mai 6a aadressil 80 korteriga kaheksakorruselise liftiga maja ehitust. Siiagi tulevad valdavalt ühe-kahetoalised soodsa hinnaga korterid. Laidna märkis, et nende korterite vastu on huvi suur.

Korterite hind kõigub 10 700 kroonist 14 500 kroonini ruutmeetrist. Kallimad on kõrgemal asuvad korterid, millele annab väärtust vaade üle teiste majade merele.

Sutt seletas, et kui viimasel neljal aastal on Pärnus vanadegi korterite hinnad 20-25 protsenti aastaga tõusnud, siis ilmselt ei pidurdu hinnatõus niipea.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing