Ülo Toomsalu • 28. aprill 2004 kell 6:14

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kaupmehed kutsuvad inimesi kaupu ostma, kinnitades reklaamides, et 1. maist hinnad oluliselt kallinevad.

Mobiilsideoperaatorid annavad vihjamisi mõista, et peale kõnekaardi omanike võivad hinnaüllatusi sel aastal oodata ka ettevõtete lepingulised kliendid, täpsematest plaanidest siiski veel rääkida ei soovita.

Keskerakonna juhatus heitis riigikogulase Robert Lepiksoni parteist välja, oma lahkumisest teatas eile hilisõhtul toimunud koosolekul ka Olev Laanjärv.

Kuigi ametlikult valitsuserakonnad eitavad maavanemate kohtade jagamist isekeskis, otsivad kõik endale sobivaid kandidaate ning seejuures mängitakse seniseid ?kantse? ka ümber.

Postimees:

Avaliku teenistuse ümberkorraldamine ja ametnike palgareform võib lükkuda tulevikku, sest Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani hinnangul on praegune reformikava toores ja vastuoluline.

Tallinna abilinnapead Jüri Ratas ja Anders Tsahkna soovivad üles soojendada idee paigaldada Tallinna lahte skulptor Tauno Kangro kavandatud 14meetrine pronksist Kalevipoeg.

Mai alguses jõuab Riigikokku eelnõu, mille kohaselt hakkavad Eestist tulnud Euroopa Parlamendi saadikud saama sama suurt ametipalka kui Riigikogu liikme töötasu, mis praegu on 28 508 krooni kuus.

Eesti ettevõtjate hinnangul mõjub topelttollide kadumine kaubandussuhtlusele Venemaaga hästi, samas leidub neidki, kes tahavad enne rõõmustamist tollide kadumist esmalt omal nahal kogeda.

SL Õhtuleht:

Kui Aasiast pärit kiirnuudlite ja Euroopast sisseveetava (linnu)liha hind euroliitumisel oluliselt ei muutu, siis Norrast pärit forelli, lõhe ja heeringa eest tuleb kuni veerandi võrra rohkem maksta.

Kultuuriministeeriumi sisekontroll avastas Vanalinnastuudio nukras olukorras - et teater saaks aasta lõpuni edasi tegutseda, on vaja kiiresti leida vähemalt 5 miljonit krooni. Maksmata arveid ja võlgu on teatril üle 3 miljoni krooni.

Pärnu Postimees:

AS Aspi alustab esmaspäeval taas remonti Via Baltica Pärnu ja Tallinna vahelisel teelõigul, kus töö sügisel pooleli jäi.

Hetkel kuum