Ülo Toomsalu • 26. mai 2004 kell 5:56

EPL: Leedo taotleb kapolt Atoneni tegevuse uurimist

Vjat?eslav Leedo lubas esitada kapole avalduse, milles palub kontrollida majandusminister Meelis Atoneni väiteid, nagu oleks ta seotud Tiandra Shipping Ltd-ga.

Samuti soovib Leedo selgust, kas minister pole seda väites oma ametiseisundit kuritarvitanud, kirjutas Eesti Päevaleht.

Praegu veel Leedo juristide töölaudadel koostamisel olev ja mõne päeva pärast kapole esitatav avaldus majandus- ja kommunikatsiooniminister Atoneni tegevuse uurimiseks peaks Saaremaa Laevakompanii suuromaniku sõnul tooma välja ministri valed.

Leedo väitel on Atonen korduvalt viidanud ajakirjanduses kapo taustauuringule, milles olla jõutud järeldusele, et ärimees Leedo on seotud Sõru-Triigi praamiliini konkursi võitnud, Küprosel registreeritud ettevõttega Tiandra Shipping Limited (TSL).

?Kaitsepolitsei olla teinud mingi uuringu ja ma pole siiani aru saanud, mida nad uurisid ja ma ei saa ka aru, kuidas ma saan olla mingisuguse firma omanik, kui ma pole omanik,? lausus Leedo.

Ärimehe arvates on Atonen sellistele taustauuringu tulemustele viidates eksitanud avalikkust ning kahjustanud korrakaitseasutuste head nime. ?Olen veendunud, et mingisugune uuring pole minu seost (TSL-iga ? toim) tuvastanud. Võimalik, et ka uuringus räägiti sellest, millest olen ise ajakirjanduses rääkinud ? et võime teha koostööd, abistada, rentida, soovitada, kindlustada ja kõiki muid asju teha,? lisas Leedo.

Hetkel kuum