• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Aasia määrab uusi teenuseid

  Nii on Samsung haaratud Wi-Bro riistvara ja samuti ka 4G mobiilkommunikatsiooni uuringutesse ja arendusse. Wi-Bro on kiire juhtmeta andmevahetuse tehnoloogia, mis on otseselt suunatud just nn rändkasutajatele.
  Tänasel päeval nähakse Lõuna-Koreas, et just Wi-Bro on samm 4G tehnoloogia suunas. Ligipääsuks Wi-Brole on vaja arvutit, ligipääsuks 4G võrgule aga mobiiltelefoni. Wi-Bro puhul nähakse võimalust tõsta andmeedastuskiirus ühe gigabitini sekundis, samas kui 4G võrgus hakkab andmeedastus toimuma kiirusel sada megabitti sekundis.
  Mobiilside neljanda põlvkonna turuletulekust rääkides mainitakse kõige varasema ajana aastaarvu 2010. Mida aga võib oodata lähitulevikult? Julgen väita, et operaatorite igapäevastes teenustes hakkab üsna suurt käivet tekitama meelelahutus ja pangandus. Lihtsaima paralleeli võiks siin tõmmata Eesti firmade Elion ja Starman vahel. Viimane neist pakub kaabeltelevisiooni, telefoni- ja internetiühendust. Elion tegutseb täna telefoni- ja internetiühenduse alal, kuid näen siia lisandumas ka SAT-TVd, mida kliendid hakkavad peatselt tarbima mobiiltelefonide vahendusel. Lõuna-Koreas juba pakuvad kohalikud mobiiltelefonide operaatorfirmad selliseid teenuseid. Satellite DMB teenus võimaldab kliendile ligipääsu multimeedia ülekannetele läbi nende isikliku mobiiltelefoni. Satellite DMB on uus kontseptsioon multimeedia mobiilsest ülekandest, mis koondab praegusel ajal endas 11 videokanalit, 25 audiokanalit ja kolme andmesidekanalit.
  Mobiiltelefoni vahendusel avaneb lähitulevikus võimalus nautida filme, muusikavideosid, multifilme, sporti jms, peamiselt meelelahutuslikku sisu. Programmi pakkuja saadab operaatori vahendusel telepildi üles satelliidi peale, kust omakorda jõuab see mobiiltelefonidesse, autodes asuvatesse vastuvõtjatesse jt sobivatesse seadmetesse.
  Lisaks multimeediateenusele on Lõuna-Korea operaatorid juba käivitanud mobiiltelefonilt juhitava turvateenuse. Teenus nimega e-laps võimaldab lapsevanemal olla informeeritud oma lapse liikumistest. Alati on võimalik teha päring ja vaadata järele, kus laps asub. Kuid veelgi huvitavam on võimalus määrata lapsele niinimetatud turvatsoon - näiteks kodu, kool, kino ja pood. Kui laps väljub eelmääratud turvatsoonist, saab lapsevanem selle kohta automaatselt teate oma telefonile. Lisaks määratakse mobiilil üks klahvide kombinatsioon hädaabinupuks. Selle kombinatsiooni vajutamisel saab lapsevanem automaatselt tekstisõnumi lapse asukohast.
  Lõuna-Korea mobiiltelefonide operaatoritele on huvipakkuv ärivaldkond ka pangandus. Üks sealne mobiilsideoperaator arendas koostöös VISA Electroniga SIM-kaardi nimega MONETA. See sisaldab endas infrapunaühendusega pangakaarti, millega saab ostude eest tasuda restoranis, kaubanduskeskuses, internetis, samuti osta parkimis- ja bussipiletid ning mängida online-loteriid. MONETA-kaardiga on võimalik isegi pangaautomaadist sularaha välja võtta.
  Suviste Ateena olümpiamängude ajal pakuti klientidele spetsiaalset m-portaali, mille vahendusel said uudistele ligi ajakirjanikud, pealtvaatajad, sportlased ja mängude korraldajad. Telefoni ekraanilt võis lugeda OMi ajakava, jälgida võistluste tulemusi ja medalitabeleid, otsida teeninduspunktide, hotellide, restoranide asukohti jms. Samuti pakuti mobiiliekraanile võistluspaikade kaarte ja meelelahutust: olümpiateemalised helinad, muusika, mängud, Ateena linna kohta käiv informatsioon jms. Sarnased m-portaalid saavad tulevikus kindlasti erinevate suurürituste standardseteks osadeks.
  Aasia tootjatelt on jõudnud mobiiltelefonidesse polüfoonilised helinad (tänane standard on 64 heliga telefonihelinad), värvilised ekraanid (standardiks saamas 262 000 värvi), digikaamera (tänane standard üks megapiksel) ja sisseehitatud välk selle juurde. Kindlasti on lähitulevikus Euroopasse oodata MP3-tüüpi muusikafailide mängijaga telefoni, täpsemalt pean silmas mobiili, millel on kaks välist kõlarit muusika kuulamiseks.
  Lõuna-Koreas on selline toode saavutanud juba suure populaarsuse. MP3-telefoni puhul on oluline operaatori pakutav kiire andmeside. MP3-teenus muudab mobiilsideoperaatori piltlikult öeldes muusikakaupluseks.
  Ühemegapikslise kaameraga telefon on Aasia tarbijate jaoks muutunud igapäevaseks nähtuseks. Hiljuti esitleti seal aga mobiiltelefoni, mille sisse on ehitatud 3,2megapiksline kaamera. Tegemist on Korea turu tarvis mõeldud mudeliga. Telefoni sisse ehitatud kaameral on kolmekordne optiline ja neljakordne digitaalne suum, välk ja TV-väljund ning selle tootega on võimalik teha MPEG4-formaadis videoklippe.
  Äsja kirjeldatud telefon on kindlasti huvipakkuv palju reisivale inimesele või näiteks ajakirjanikule, kes saab tänu sellele saata nüüd sündmuskohalt online-uudiste tarvis fotosid.
  Korraliku kvaliteediga kaameratelefonide jaoks tulevad operaatorid peagi turule erinevate fototeenustega.
  Eestis juba tekitas digipiltide hindu oluliselt langetanud K-Arvutisalong fotokaupluste seas ärevust, kuid kaldun arvama, et fototurul on oodata veelgi ägedamat konkurentsi.
  Hiljuti tutvustati Lõuna-Koreas maailma esimest kõvakettaga mobiiltelefoni, see mudel on küll mõeldud ainult kohalikule Korea turule. Telefonil on megapiksel-kaamera ja MP3-mängija. Kõvaketast on ennekõike tarvis kasutajale, kellele meeldib pildistada ja kuulata muusikat.
  Samsungi mobiiltelefonid on klientide seas kindlasti kõige enam tuntud kui voldiktelefonid. Võin üsna julgelt öelda, et mõeldes voldiktelefonist, mõtleb inimene Samsungi telefonist.
  Voldiktelefon on telefon, mida avades tekib kaks eraldi poolt: ühel pool ekraan ja kõlar ning teisel pool klahvistik ja mikrofon. Euroopas polnud need kaua aega hinnas, küll aga olid sellise ehitusega telefonimudelid juba palju aega tagasi soositud Aasia ja Ameerika turgudel. Nüüd on ka teised maailma telefonitootjad hakanud voldikmobiile turule tooma.
  Tänaseks päevaks on aga uueks suunaks saamas nn liugurklapp (vt kõrvalolevat pilti). Kes on mõlemat kasutanud, see saab aru, et liugurklappi on mugavam avada kui voldiktelefoni. Eriti hästi tulevad liugurklapi avamise eelised voldikklapiga mudeli ees esile siis, kui teie teine käsi on hõivatud.q
  Autor: Rene Mitt
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Henry Auväärt: kes jääb praegusajal töötuks?
Hiljutine tööandjate küsitlus viitab, et värbamisrallile lähikuudel veel pidurit ei tõmmata, kirjutab CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.
Hiljutine tööandjate küsitlus viitab, et värbamisrallile lähikuudel veel pidurit ei tõmmata, kirjutab CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.
Hiina telefonitootja avab elektriautode tehase
Hiina nutitelefonide valmistaja Xiaomi ehitab riigi pealinna Pekingisse tehase, kus saab aastas toota 300 000 elektriautot, vahendab Reuters.
Hiina nutitelefonide valmistaja Xiaomi ehitab riigi pealinna Pekingisse tehase, kus saab aastas toota 300 000 elektriautot, vahendab Reuters.
Raamatupidamisbüroode TOP 2: uisuta sinna, kus litter saab olema, mitte sinna, kus ta oli
BDO Eesti tegi tänaseks edu toonud põhimõttelised muudatused ära kolm-neli aastat tagasi, ütles firma juhtiv partner ja tegevjuht Sulev Luiga.
BDO Eesti tegi tänaseks edu toonud põhimõttelised muudatused ära kolm-neli aastat tagasi, ütles firma juhtiv partner ja tegevjuht Sulev Luiga.
Raadiohommikus: muljed Dubai Expolt, räägime ka Rail Balticu hetkeseisust
Hommikuprogrammi saatejuht Hando Sinisalu saabus äsja Dubai Expo maailmanäituselt ja vahendab saates muljeid ning intervjuusid Eesti ettevõtjatega. Kuulame intervjuusid ETS-Nordi juhi Urmas Hiie, Yanu baarirobotite asutaja Alan Adojaaniga ning EASi Dubai esindaja Ege Devoni ja Expo Eesti paviljoni äriesindaja Jaan Kelderiga.
Hommikuprogrammi saatejuht Hando Sinisalu saabus äsja Dubai Expo maailmanäituselt ja vahendab saates muljeid ning intervjuusid Eesti ettevõtjatega. Kuulame intervjuusid ETS-Nordi juhi Urmas Hiie, Yanu baarirobotite asutaja Alan Adojaaniga ning EASi Dubai esindaja Ege Devoni ja Expo Eesti paviljoni äriesindaja Jaan Kelderiga.