Ülo Toomsalu • 9. november 2004 kell 6:17

EPL: Riik soovib rohealad elurajooniks muuta

Tallinna abilinnapea Ülle Rajasalu sõnul soovib riik rajada uue elurajooni piirkonda, mille linn soovib jätta rohealaks.

Üheks niisuguseks alaks Tallinnas on Rajasalu sõnul Pärnamäe ja Kloostrimetsa tee vaheline piirkond, kus kasvab metsatukk. Seal soovib linn näha puhkeala, kuid maa-amet pigem elurajooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Suhteliselt metsased alad, mida linn näeb ette rohealana, aga riik elamumaana. Ehk: seda, mis on linnal planeeritud sotsiaalmaaks, nõuab maa-amet elamumaaks,? ütles Rajasalu. Seetõttu pole abilinnapea sõnul välistatud, et eri nägemused võivad mõne projekti puhul üsna tõsise konflikti kaasa tuua.

Abilinnapea sõnul teab ta nimetatud piirkonda puudutavaid lahkarvamusi hästi, kuna puutus nendega kokku Pirita linnaosavanemana. Samas ei olevat see ainus näide.

?Väita, et maa-amet soovib rohealadele elurajoone rajada, on ilmne liialdus,? ütles aga maa-ameti peadirektor Kalev Kangur.

?Kui üldplaneering näeb teatud alale ette kõrghaljastuse säilitamisega väikeelamumaa ning meie soovime, et sellest planeeringust kinni peetakse, aga see ala planeeritakse täielikult roheliseks, kavandades samas rohelusse väga ulatusliku elurajooni eraomaniku maale, siis kas võib väita, et me soovime rohealale rajada uut elurajooni?? küsis Kangur.

Hetkel kuum