Aivar Rehe: maksuametis on tõhustatud sisekontrolli

Inno Tähismaa 17. november 2004, 14:04

Maksu- ja tolliameti juht Aivar Rehe ütles infolekke juhtumit kommenteerides, et ametis on tõhustatud sisekontrolli.

?Selliste täiesti lubamatute ja seadust rikkuvate juhtumite ärahoidmiseks on ligipääs maksusaladust sisaldavatele andmebaasidele loodud vaid põhjendatud taotluse alusel ning kindlale hulgale ametnikele,? ütles Rehe. Tema sõnul kaasneb loa andmisega sisekontrolli poolne täiendav taustakontroll, mis hõlmab nii isiku kui tööfunktsioonide täiendavat kontrolli. Regulaarselt monitooritakse infobaaside sihipärast kasutamist.

?Kontrollide läbiviimsel lähtume kindlaksmääratud info kasutamisega seotud korruptsiooniriskidest,? lisas Rehe. Tema sõnul võitleb korruptsiooni ja teiste seaduserikkumiste vastu ametis eelkõige ameti sisekontrolliüksus, seda tihti koostöös kaitsepolitsei ja keskkriminaalpolitsei vastava üksusega.

?Kuritegelikke juhtumeid ei saa välistada ükski organisatsioon, kus töötavad inimesed,? rääkis Rehe, ?maksuhaldur ega misiganes teine organisatsioon ei saa sajaprotsendiliselt välistada üksikisiku eksimust või kuritegu.? Küll aga saab tema sõnul sellise käitumise muuta väga raskeks ning tõhustada juhtumite avastamist. ?Oleme seda teinud,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing