SLÕL: Autoärimehelt varastati Porsche maastikuauto

23. november 2004, 08:25

Automüügiga tegelevalt Urmas Põllult varastati Hispaanias Marbella külje all Puerto Banusi linnakeses ligi 2 miljonit krooni maksev Porsche Cayenne Turbo.

Endine vormelimees ja praegu automüügiga leiba teeniv Urmas Põllu jäi 9. novembri öösel kallist süsimustast Porsche Cayenne Turbost ilma ajal, kui ta ühes Puerto Banusi ööklubis aega veetis, kirjutab SL Õhtuleht.

Peremehe eemalviibimist kasutades murdsid seni kindlaks tegemata vargad tööasjus Hispaaniasse sõitnud Põllu üürimajja sisse, võtsid autovõtmed ja kihutasid 450hobujõulise Porsche maastikuautoga minema.

Urmas Põld jääb kuriteost rääkides kidakeelseks. Ütleb, et vargus vastab tõele ning uurimise alustamiseks on politseinikel ka võimalik niidiots käes.

Ta ei arva, et autovargusega taheti teda hoiatada või karistada.

«Pigem oli tegu õnnetu juhusega. Kohalik politseinik rääkis, et Lõuna-Hispaania rannikul on luksusautode vargus igapäevane. Kui oleks seda varem teadnud, oleksin auto Eestisse jätnud,» tunnistab Põld kahetsedes.

Endine vormelisõitja Urmas Põld sai autode edasimüügiga tegeleva ärimehena tuntuks Ida-Euroopa turule mõeldud sadade odavate Peugeot"de Lääne-Euroopasse tagasimüüjana. Ta võis selle õnnestunud tehinguga teenida mitukümmend miljonit krooni. Kokku viidi Äripäeva andmeil 2000. aasta üheksa kuuga Eestist välja 1909 uut Peugeot" sõidukit, tehingu maht oli ligi 300 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing