Sirje Niitra • 1. märts 2005 kell 8:28

Kiviaedade rajamiseks saab hakata toetust küsima

Möödunud nädalal toimus Eesti maaelu arengukava (MAK) 2004-2006 seirekomisjoni II istung, mis kiitis heaks ettepaneku NATURA 2000 alade toetuse rakendamiseks.

Põllumajandusliku keskkonnatoetuse osas otsustati, et 2005.aastal võetakse uusi taotlusi vastu ja jätkatakse 2004. aastal võetud kohustuste maksmist mahepõllumajandusliku tootmise ja eesti tõugu hobuse kasvatamise toetamiseks ning seda kuni võetud kohustusperioodi lõpuni.

2004 aastal keskkonnasõbraliku toomise eest toetust saanutele jätkatakse samuti toetuse maksmist kuni kohustusperioodi lõpuni. Kuna 2004 aastal ületati 2006-ndaks aastaks antud tegevuse raames võetud eesmärgid, siis otsustati 2005 ja 2006 aastal uusi taotlusi mitte vastu võtta.

Käesoleval aastal on kavas hakata maksma toetust kiviaedade taastamise, rajamise ja hooldamise eest. Seda saavad taotleda kõik need, kellele on 2004.aastal määratud keskkonnasõbraliku tootmise toetus.

Seirekomisjon otsustas laiendada ohustatud tõugude kasvatamise eest toetuse maksmist eesti raskeveo- ja tori hobusele. Alustatakse ka maatõugu veise kasvatamise toetamisega.

MAK seirekomisjon käib koos vähemalt kaks korda aastas. Seirekomisjoni kuuluvad PMANi liikmed ja Euroopa Komisjon nõuandva pädevusega esindaja.

Hetkel kuum