17. oktoober 2005 kell 22:00

Lingisoovitus

www.clickz.com

Olen registreerinud end selle lehekülje lugejaks, mistõttu saan igapäevaselt e-kirju minu soovitud teemadel. Selleks on veebipõhine marketing ja kliendihalduse lahendused (CRM), millega paraku iga ettevõtja igapäevaselt üha enam kokku puutub. Oma ala eksperdid annavad sel veebilehel soovitusi, kuidas saada marketingi tehtud investeeringutest rohkem tagasi ja läbi milliste tegevuste parandada klientide lojaalsust.

Tekstides toodud näited on üsna elukesksed ja adapteeritavad argiellu, palju tuuakse välja kokkuvõtteid ja paremaid mõtteteri mitmesugustelt ülemaailmsetelt konverentsidelt, kus autorid ise osalenud. Ekspertide lingi alt võib leida mitmesuguseid soovitusi uue majanduse e-marketingi ja tehnoloogiliste lahenduste kohta.

Clickz annab iga-aastaselt välja ka Marketing Excellence Awardi ja sel aastal sai innovatiivsuse eest preemia Burger Kingi üllitis www.subservientchicken.com. Päris lõbus, tasub vaadata.

www.emeraldinsight.com

Sellelt lehelt olen leidnud palju mind huvitanud artikleid tööalastel teemadel, näiteks organisatsiooni juhtimisest ja juhtimisstrateegiate valikust. Palju huvitavat on ka n-ö silmaringi avardamiseks: erinevate kultuuride käitumiserinevustest (nt Jaapan vs muu maailm), töötajate motiveerimisest (Hiina töötajate motivaatoritest) jms. Enamik artiklitest on küll tasulised, kuid valitud artikleid jagatakse kodulehe lugejatele ka tasuta, samuti on võimalik registreerida end prooviperioodil lugejaks, et saada aimu, mida see suur artiklite raamatukogu tegelikult pakub. Emerald ise defineerib, et nende eesmärgiks on pakkuda inspiratsiooni mõtlevatele juhtidele läbi mitmesuguste teooriate ja uudsete ideede.

www.forbes.com

Ei vaja vist pikemat tutvustamist, aga sellelt lingilt meeldib mulle enim kiigata igasuguste alade tegijate edetabeleid (nt maailma edukaimad ettevõtted, või siis absoluutselt teisest vallast ? parimad kohad, kus surra). Edetabelites on alati mingisugune külgetõmme, eeldatavasti ongi see üheks põhjuseks vahel neid tabeleid ajaviiteks klõpsata.

www.imdb.com

Kõigi filmigurude Meka. Siit saab praktiliselt kogu info, mida tavainimene filmide kohta vajab. Kui aastaid tagasi soetasin endale Leonard Maltini filmiarvustuste aastaraamatuid, siis nüüd on kõik vajalik saadaval sellelt lingilt. IMDBst leiab enamiku filmide kohta vajaliku info ? lühitutvustuse, info filmi tegijate kohta, vaatajate hinnangu ja kommentaarid. Samas on ka palju infot uute filmide (treilerid, filmimuusika) ja filmifestivalide kohta.

sethgodin.typepad.com

Viimasel ajal loen üha enam erinevaid bloge ehk ajaveebe, mis annavad informatsioonitulva edasi hoopis teise nurga alt ja palju vahetumalt. Näiteks Seth Godini blog, mis asub ülalmainitud lehel.

Autor: Evert Kreek

Hetkel kuum