Kristo Kiviorg • 31. oktoober 2005 kell 22:00

Tallinna lennujaamast väljuvad liinilennud 20 sihtkohta Euroopas

20 riigist on kaks regulaarliini Inglismaale - Londonisse ja Manchesteri - ning Saksamaale - Berliini ning Frankfurti.

Olemasolevatele sihtkohtadele on lisandumas uusi riike ning linnu. Samas on erinevatel põhjustel ära jäänud mitmeid populaarseid sihtkohti, kuid asjatundjate hinnangul see kauaks nii ei jää, sest nõudlus nimetatud sihtkohtadesse on jätkuvalt olemas.

Viimase aasta jooksul on toimunud hulk muudatusi. Näiteks Milanosse viib Volarewebi asemel alates selle aasta märtsist Estonian Air.

Viimase vahetas aga samal kuul Göteborgi suunal välja City Airline. Järgmise aasta jaanuarist lõpetab Estonian Air regulaarlennud Amsterdami.

Tallinna lennujaamast viivad otselennud muu hulgas ka Eesti saartele: Kuressaarde ning Kärdlasse.

Viimased aastad seoses suurenenud terroriohuga on palju räägitud ka turvanõuete karmistamisest lennujaamas ning selle võimalikust mõjust nii kauba kui ka reisijateveo kallinemisele.

Tallinna Lennujaama turundusdirektori Eduard Tüüri sõnul võib, aga ei pruugi, turvalisuse tagamine kajastuda näiteks piletihinna kallinemises.

"Otsene seos reisi kallinemiseks muidugi on, kuid lennujaamal on võimalik suurenenud reisijate arvu tingimustes ning ka rohkem omavahendeid panustades hindu kontrolli all hoida.

Kindlasti ei ole reegel, et turvanõuete karmistumisel kohe teenuse hinnad peaksid lakke hüppama. Kuid surve hinnatõusule see kindlasti loob," sõnas Tüür.

Hetkel kuum