Haiglajuhiks valiti abilinnapea hea tuttav

Gert D. Hankewitz 08. märts 2006, 00:00

"Tüüpiline keskerakondlik lähenemine," ütles Tallinna linnavolikogu liige, isamaaliitlane Toomas Tõniste telefonis vastuseks küsimusele, kuidas tema silmis eelmisel nädalal lõpuni jõudnud Lääne-Tallinna Keskhaigla uue juhi valimine välja nägi.

Nimelt otsustas viieliikmeline haigla nõukogu, mida juhib Tallinna abilinnapea Merike Martinson, panna ligi 2000 töötajaga ja mitutsada miljonit krooni liigutava haigla juhiks Martinsoni perekonnatuttava, varsti pensioniealiseks saava Boris Kirdi.

"Isiklik arvamus on, et see ei ole eetiline. See on ka teistel erakondadel levinud võte, et ustavad sõbrad, tuttavad, käepikendused, kui nii öelda, pannakse kõrgetele kohtadele," jätkas Tõniste.

Endine sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand ütles, et kui võtta inimene väljastpoolt süsteemi (Kirt oli ainuke seitsmest kandidaadist, kel ei ole haiglas töötamise kogemust) ja tulnud kaugemalt haiglat juhtima, siis peaks ta olema väga hea taustaga.

Krediidiinfo andmetel kuulub Kirdile vaikselt hääbuv spordikauplus Sportmarket, mis sama registri andmetel on maksuvõlgades ning viimaste andmete järgi ka kahjumis. "Valik oli üllatav, aga kui panna veel juurde faktid (Martinsoni ja Kirdi sõprus - toim.), mida ütlesite just, siis on see võib-olla selgemini põhjendatav," lisas Mand.

Teiste nõukogu liikmete ega ka Martinsoni enda silmis otsuses midagi halba pole.

"Meie ei valinud perekonnatutvuse järgi, vaid valiti majandusteadlane pikaaegse juhtimise kogemusega," sõnas praegu Austrias puhkust veetev Martinson. "Seitsmest inimesest neli oli meditsiinilise haridusega, kolm majandus- ja haldusharidusega, tema, leiti, et on parim," põhjendas ta.

Nõukogu liikme, isamaaliitlase Sirje Endre sõnul ei osalenud Martinson isegi Kirdi valimisel. "Valiku tegid ülejäänud neli liiget," kinnitas Endre.

Tallinna linnapea Jüri Ratas andis oma nõuniku Kaido Padari vahendusel teada, et kohe, kui Martinson puhkuselt tagasi tuleb, arutatakse, kuidas ja miks just Kirt juhiks valiti. "Otsuse on teinud nõukogu, mitte Martinson isiklikult," lisas ta.

Boris Kirdiga eile kahjuks rääkida ei õnnestunud. Samuti ei vastanud Kirt e-kirjale.

Lääne-Tallinna Keskhaigla ravijuhi, samuti juhi kohale kandideerinud Kaido Kotka sõnul ta nõukogu otsuses pettunud pole. "Juhi valik oli nõukogu täiesti vaba valik ja nad võisid juhiks panna, keda iganes soovisid," sõnas ta. Küsimusele, kas haiglale oleks sobinud paremini inimene, kellel on haigla juhtimise kogemus, vastas ta, et tähtis on see, et oleks lihtsalt hea juht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing