Tallinna 2007. aasta eelarve on 6,5 mld kr

Kadi Heinsalu 03. november 2006, 12:19

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule 2007. aastaks
kavandatud linnaeelarve kogumahuga 6,48 miljardit krooni, mis on 120 mln kr
võrra tänavusest suurem.


Üksikisiku tulumaksust peaks linnakassasse laekuma 3,3 miljardit krooni. Tuluks vara müügist on kavandatud 385 miljonit krooni. Investeeringuteks näeb järgmise aasta eelarve eelnõu ette 1,4 miljardit krooni. Eelarve-eelnõu näeb ette võimaluse võtta investeeringute katteks 400 miljonit krooni laenu. Riigieelarvest peaks linnakassasse laekuma 925,3 miljonit krooni.


Linnapea Jüri Ratase sõnul kannab Tallinna 2007. aasta eelarve koondnimetust "Tallinn hoolib". "2007. aasta linnaeelarve peamiseks märksõnadeks on lasteaiad ja koolid, elukeskkond, sotsiaalabi- ja tervishoid teed ning haridus- ja kultuuritöötajate palgatõus," ütles Ratas. "Oleme plaaninud investeerida järgmisel aastal lasteaedadesse 150 miljonit krooni."


Linnapea sõnul alustatakse järgmisel aastal kahe uue lasteaia ehitust, taasavatakse lasteaed Tehnika tänaval ning avatakse vähemalt kuusteist uut lastesõimerühma. Koolidesse on plaanis linnaeelarvest investeerida 89 miljonit krooni, lisaks sisustusele 12 miljonit krooni. "Lisaks saab kümme kooli korda avaliku ja erasektori koostöös," märkis Ratas.


"Ülikoolide ühiselamute renoveerimise toetuseks tahame eraldada kaheksa miljonit krooni, mis on täienduseks tänavusest kolmandast lisaeelarvest selleks juba eraldatud sama suurele summale," nentis Ratas.
Teede ehituseks ja remondiks on plaanis järgmisel aastal kulutada kokku umbes 603 miljonit krooni, sh kapitaalremont 375,7 miljonit krooni ning jalgrattateed 20 miljonit krooni. 2007. aastal finantseeritakse välisrahastusega teedeehitust 32,69 miljoni krooni ulatuses.


Järgmisel aastal on kavas lõpetada tööd seitsmes pargis ja jätkatakse töid veel seitsmes. Viie miljoni krooni eest kavatsetakse korrastada Skoone bastioni ja 10 miljonit krooni on plaanitud Rocca al Mare promenaadi rajamiseks.
Ühistranspordi kulude katteks on kavandatud 552,6 miljonit krooni, lisaks sellele on plaanis suurendada uute busside ja trollide soetamiseks TAK-i aktsiakapitali 33,5 miljoni krooni ning TTTK aktsiakapitali 34,1 miljoni krooni võrra.
Munitsipaalkorterite rajamiseks on eraldatud 54 miljonit krooni, mille eest valmib kaks kokku 220 korteriga munitsipaalmaja. Seitse miljonit krooni on ette nähtud Tallinna Laste Turvakeskusele.
Kolme lisaeelarve tulemusena kasvas 2006. aasta eelarve kogumaht esialgselt ligi 5,5 miljardilt kroonilt 6,4 miljardile kroonile. Seega on järgmiseks aastaks kavandatud esialgne eelarve käesoleva aasta lõppeelarvest umbes 120 miljoni krooni võrra suurem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2006, 12:18
Otsi:

Ava täpsem otsing