• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Kui kingituseks on elamus

  Huvitavate kingituste väljamõtlemisel lastakse fantaasial lennata: töötajaid sõidutatakse soojale maale koolitusele, viburajale, teatrisse või keeglisaali. Kingiks on elamus.
  Ega sõiduelamuse saamiseks peagi alati kaugele maale putkama: ka Eestimaa erinevates nurkades võib omapärast programmi pakkuvaid turismiasutusi leida: Haanjamehe talu, Põrgu Wärk, Raudsilla matkakompleks Harjumaal.
  Restaureerimisfirma Rändmeister juhataja kunstiajaloolane Juhan Kilumets ja tema abikaasa, ajakirjanik Margit Kilumets, otsustasid paar aastat tagasi oma poja 15. sünnipäeva pidada teistmoodi, sest selles vanuses teismelistel on keeglisaalid ja Megazone juba tüdimuseni ära proovitud. Sõprade soovitusel, kes kiitsid Raudsilla ladusat ürituse korraldust, otsustasid ka Kilumetsad noored sinna viia.
  Selline lahendus jätkas traditsiooni pidada Juhan juuniori oktoobrikuist sünnipäeva võimaluse korral õues ja tähistada sel kombel ka perekondliku matkahooaja lõppu.
  Tookord oli just esimene lumi maas. Metsas seiklusterajal, millel liikumine oli natuke luuremängu moodi, said omavahel rinda pista poisi lapsepõlve-, kooli- ja trennisõbrad. Tegevust juhendav matkainstruktor jagas praktilisi matkatarkusi: kuidas teha palgist jõe ületamiseks purre jms. Pärast trassi läbimist viidi poisid sauna, mis asub samuti püstkojas Pärlijõe kaldal. Söömaaeg toimus teises püstkojas, mille keskel ümber suure tulekolde maitses toitki teisiti.
  Samal aastal korraldas Juhan Kilumets Raudsillal Rändmeistri restauraatoritele jõulupeo. Mehed külastasid päeval sama kandi kirikuid, õhtul aga mõnulesid saunas, võtsid leili ja jahutasid ennast jääkülmas Pärlijões. Pärast püstkojapidu jäädi Raudsillale ka öömajale, sest püstkojas magamine on omaette eksootika, mida ei anna võrreldagi tavaliste motellides-turismimajades ööbimisega. Matkakompleksi peremehe Janno Sassi sõnul pakuvad nad elamuslikke matku ja meelelahutust aastaringselt, sest igal aastaajal on looduses oma võlu ja ahvatlused. Muljed õdusast grilliõhtust sõpradega, ekstreemsest maastikumängust või vaikushetkist põlismetsas kõlavad sügiseses värvikirevuses hoopis teistmoodi kui lumises veebruaris või põuases juulis. Raudsilla maavaldustesse jääb suure Pudisoo raba algus, 30 m kõrgune paepank, keset metsa ja juba nimegi poolest kaunis Pärlijõgi, kus leidubki haruldasi ebapärlikarpe.
  Võrumaal asuv Haanjamehe talu kutsub meeleolukatele matkadele ja suvisele jalgrattasõidule. Talvel saab sõita saaniga või suuskadel, simmaneil tantsida või lihtsalt pidutsedes. Saunatada ja lebolas lesida võib iga ilmaga - lõõsaku päike või paukugu pakane.
  Igapäevaelust väljalülituda saab suvisel hooajal ka Tori Matkakeskuse korraldatud matk. Päevasele rännakule pannakse Tori Matkakeskuses punkt öisel saunapeol. Viimane saab toimuda parvel Põrgu Wärk, kus lisaks saunamõnudele on olemas isegi grillimisvõimaus. Parv koos saunaga suudab kanda ka 35 inimest. Parvega saab sõita jõe vasakul kaldal asuva liivakivipaljandisse uuristunud Tori põrgu väravasse. "Saunaõhtud venivad päris pikale, jõuab näha nii eha kui ka koitu," pajatab Silver Sams, Tori matkakeskuse ja Põrgu Wärgi juht. Vaba aega külastamiseks ei pruugigi nii lihtne leida olla: juba praegu tehakse broneeringuid järgmiseks suveks.
  Mari Jäätma peres toob jõuluvana toob vanavanematele ja lastele kontserdi- või teatripileteid, samasuguse kingituse leiavad oma kingipakist vahel ka tema kolleegid.
  "Muusika positiivseid emotsioone ei saa keegi näpata, need võivad vaid aja möödudes ununeda," mõtiskleb AS Arkogen omanik Mari Jäätma, kes armastab elamuskingitusi nii pere keskis kui ka tööl.
  Suurettevõtetest on sama meelt näiteks EMT: kultuuriürituste sponsorina on firmal võimalik töötajaile priipääsmeid või soodushinnaga pileteid jagada. "Kontserdid on väga erinevad, esietendustest suurürituseni," kommenteerib EMT personalijuht Terje Kuusik. "Töötajad on kuulanud näiteks ooperit "Gurmaanid-2", Venemaa kuulsat popbändi Na-Na, lapsed on osa saanud POP! Sessionist."
  Elamuskingitusi väärtustab firma ka teistel aladel: kooli lõpetanud kolleegidega toimus retk botaanikaaeda, Koolitajad ja teised töötajad, kes firmas oma teadmisi edasi annavad, uudistasid giidi saatel Kumu väljapanekuid.
  Tallinna Filharmoonia produtsendi Kaia Lattikase sõnul oskavad firmad kontserte üha enam hinnata. "Muusika on kingitus hingele, mis ei koorma meie koduseid kappe ega riiuleid. Ja muusikal on veel üks lisaväärtus, mis annab sära ja soojust - teda saab nautida koos kalli kinkijaga," ütleb ta. Kontserdielamusi ettevõtetele pakutakse mitmel pool erinevates žanrites, produtsentidega ühendust võttes saab kokku leppida konkreetsetes pakkumistes.
  Nii mõnigi kontsert nõuab aga ka eraisikult pikemat etteplaneerimist, et piletit saada. Eesti Kontsert kutsub jõulude eel nautima näiteks Bachi "Jõuluoratooriumit" Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinn Baroque-orkestri esituses või laste jõuluetendusi. Tallinna Filharmoonia projektis "Uued ja vanad jõululaulud" esinevad ka Tallinna Kammerorkester ja ETV tütarlastekoor.
  Neile, kes teravaid elamusi ei vaja, sobivad hea tuju loomiseks veekeskused ja spaad.
  Eestimaise novembri pidevalt hallis polaaröös teenivad veekeskused külastajarekordeid. Vesise puhkuse plussid on ära tabanud ka firmad, kes korraldavad spaas koolitusseminare ja konverentse, mis lõpevad lõõgastusega veekeskuses ja saunakompleksis.
  "Viimasel ajal on suur müügiedu ka kinkekaartidel, mida firmad kasutavad oma motivatsioonisüsteemis. Sageli tehakse üllatusi - spaapaketile ostetakse lisaks ka mitmesuguseid veeprotseduure ja massaaže," kommenteerib Laulasmaa Resorti turundusjuht Sabina Kaukis.
  Kinkekaart kehtib kuus kuud ja annab kasutajale vabad käed, millal spaasse tulla ja millist teenust tarbida.
  Autor: Tiina Kolk
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tõnu Mertsina: USAs hakkavad intressimäärad tõusma, euroala passib
Praeguse prognoosi järgi Euroopa Keskpank eesoleva kahe aasta jooksul intressimäärasid ei muuda, küll aga lõpetatakse selle aasta märtsis pandeemia mõjude leevendamiseks mõeldud täiendavad suuremahulised varaostud, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Praeguse prognoosi järgi Euroopa Keskpank eesoleva kahe aasta jooksul intressimäärasid ei muuda, küll aga lõpetatakse selle aasta märtsis pandeemia mõjude leevendamiseks mõeldud täiendavad suuremahulised varaostud, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Video: Kaarel Kotkas räägib ükssarviku sünnist
Värske ükssarviku asutaja Kaarel Kotkas rääkis alles laupäeval toimunud investor Toomase konverentsil oma eduloo taustast.
Värske ükssarviku asutaja Kaarel Kotkas rääkis alles laupäeval toimunud investor Toomase konverentsil oma eduloo taustast.
Sberbank ostab Stockmanni nime all toimiva Venemaa ettevõtte
Venemaa riigile kuuluv Sberbank ostab AO Stockmanni osaluse Vene ettevõttelt Reviva, kellele Soome börsifirma müüs selle 2015. aastal.
Venemaa riigile kuuluv Sberbank ostab AO Stockmanni osaluse Vene ettevõttelt Reviva, kellele Soome börsifirma müüs selle 2015. aastal.
President noppis majandusnõuniku keskpangast
President Alar Karise majandusnõunikuna alustab alates 1. veebruarist tööd Kaspar Oja.
President Alar Karise majandusnõunikuna alustab alates 1. veebruarist tööd Kaspar Oja.