Mis võõrastele, see uuesti

ÄP 30. november 2006, 00:00

Tallinna linnavalitsus kaalub nii Pae karjääri kui ka Kopli liinide hoonestuskonkursi tühistamist. Abilinnapea Taavi Aas rääkis eilsel pressikonverentsil oma soovist asjad kiirelt korda ajada ja mitte lasta eraettevõtjal linna survestada.

Äripäevale ei meeldi Tallinna käekiri: mitte austada nende konkursside tulemusi, mille on võitnud linnavalitsuse meelest valed mehed. Ega ka mitte kohtuotsust.

Mõlemal juhul on tülitekitajaks OÜ Primos Kinnisvara omanik Endel Siff, kellest linnavalitsus nähtavasti parema meelega vabaneks.

Primos Kinnisvara võitis oktoobris Kopli liinidel asuva 16,8 hektari suuruse maa-ala hoonestusõiguse 99 aastaks, pakkudes selle eest 211 miljonit krooni ehk kaks korda enam kui konkurendid. Nüüd tahab linnavalitsus lepingust vabaneda ja süüdistab Siffi tingimuste muutmises.

Teisele kohale tuli tollal mäletatavasti keskerakondliku linnavalitsusega sõbralikes suhetes olevale Oliver Kruudale kuuluv AS Kalev Real Estate Company. Pae karjääri hoonestuskonkursiga oli selline asi, et selle küll võitis Merko, kuid Endel Siff ajas pealinna plaanid luhta, vaidlustades konkursi tulemused kohtus.

Augustis keelaski Tallinna halduskohus OÜ Primos Kinnisvara kaebusele tuginedes linnavalitsusel Lasnamäe paekarjääri välja arendamiseks korraldatud konkursi pakkumiste avamise ja lepingute sõlmimise.

Linnavalitsuse uus plaan on kasutada konkursil valminud eskiisprojekte ja ise detailplaneering valmis teha. "Et kiiremini edasi liikuda," ütleb abilinnapea Taavi Aas. Võib kolm korda arvata, milline ettevõte selle töö siis endale saab. (Väike vihje: algab M-tähega.) Tundub niisiis, et linnavalitsus tahab tühistada need arendusprojektid, mis ei läinud vanade heade partnerite kätte.

Kohtuotsuse kohta aga teatas abilinnapea eile: "Pole mõtet oodata, kuni kohtuveskid jahvatavad."

See on huvitav lähenemine. Äripäevale on justkui kusagilt meelde jäänud, et kohtu eesmärgiks on süüdlased välja selgitada ja õiglus jalule seada, ajakulu on aga paratamatu, et kõiki asjaolusid selgitada.

Kui linnavalitsus teatab - ja veel pressiteates -, et tal on asjadega nii kiire, et pole aega kohtuotsust ära oodata, siis seda võiks pehmelt öeldes nimetada austuse puudumiseks kohtusüsteemi suhtes.

Muidugi on võimalik, et ka Endel Siff arvas uudiseid lugenud mehena: nii need asjad Tallinnas käivadki. Paned konkursi kinni ja siis hakkad tingimustes kokku leppima. Siiski mitte: selliste reeglite järgi mängimiseks tuleb ikka siseringi kuuluda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:27
Otsi:

Ava täpsem otsing