Kaotajad lahkuvad suurte hüvitistega

Kadri Jakobson 19. märts 2007, 00:00

Vähemalt aasta Riigikogus töötanud saadikutele näeb seadus ette kuus kuud palka. Kopsakate hüvitistega lahkuvad ka ministrid, nende poliitilised nõunikud ja sageli koduerakonnast värvatud abid. Seaduse järgi pole kohustust ministri või peaministri volituste ajaks tööle võetud nõunikele teenistusest vabastamisel hüvitist maksta, kuid seda ei keela omavaheline kokkulepe.

Keskkonnaministeeriumist lahkuvad lisaks minister Rein Randverile abiminister Olavi Tammemäe ja kaks rahvaliitlastest nõunikku: Arno Rossman ja Karel Rüütli. Nõunik Kristina Grau jääb sinna tööle kvaliteedijuhina. Kas ka ülejäänud parteilased lahkuvad, pole teada.

"See on inimese enda asi. Kui näiteks lahkus endine minister Heiki Kranich, jäid siia enamik temaga kaasa tulnud reformierakondlasi," öeldi ministeeriumist.

Koos Keskerakonda kuuluva sotsiaalministri Jaak Aabiga lahkuvad ministeeriumist tema nõunikud, Keskerakonda kuuluvad Peeter Laasik, Erki Müür ja Aleksander Korolkov. Samuti peab asjad pakkima Aabi abi, erakonnakaaslane Helen Kirs. Laasik ütles, et juba tööle asudes teadis ta, et sealt tuleb lahkuda koos ministriga. Uut töökohta ta veel ei nimeta. "Väga konkreetset otsust pole veel teinud, arsti ja juhina on mul olnud mitmeid läbirääkimisi," lausus Laasik.

Rahvaliitlasest regionaalminister Jaan Õunapuuga koos lahkuvad tema nõunikud, rahvaliitlased Jevgeni Golikov, Merike Metstak ja Kristi Madis.

Metstak ütles, et ta ei hakka enne uue valitsuse kokkupanemist kuhugi kiirustama. "Ma ikka ootan ära loogilise lõpu," ütles ta. Kui suure lahkumishüvitise Metstak saab, ta uurinud pole.

Siseministeeriumist lahkuvad koos minister Kalle Laanetiga kaks nõunikku: Lennart Viikmaa ja Anna-Maria Veidemann.

Põllumajandusministeeriumi abiminister Rain Vändre on rahvaliitlane, samuti ministri nõunikud Maido Pajo, Triin Uibo ja Inge Hirmo.

Majandusminister Edgar Savisaarega koos lahkuvad keskerakondlasest nõunikud Oleg Harlamov, Laura Landmann ja Heido Vitsur.

Kultuuriminister Raivo Palmaru abina töötab Keskerakonna liige Kristi Uueni.

Haridusministri Mailis Repsi alluvuses on Keskerakonna liikmed, abiminister Erkki Piisang ja tema nõunik Tarmo Lausing. Samuti kuulub Keskerakonda ministri abi Karmen Kähr.

Rahandusministeerium pole poliitilistele nõunikele lahkumishüvitise maksmist veel otsustanud.

Enne uue valitsuse tulekut on hulk valitsusliikmeid, riigiametnikke ja Tallinna juhte otsustanud ühtäkki puhkama minna.

Alates 12. märtsist olid puhkusel kolm Tallinna abilinnapead: Jaanus Mutli, Kaia Jäppinen ja Taavi Aas. Nende puhkus kestis 5-8 päeva.

Sotsiaalministeeriumi avalike suhete juht Mart Soonik ütles, et mitmed juhtkonna liikmed on võtnud valitsuse vahetumise tõttu tekkinud hingetõmbeajaks nädalakese puhkust, teiste seas puhkavad näiteks kantsler Maarja Mändmaa ja terviseala asekantsler Ivi Normet.

"Puhkused on võetud, sest valitsuse vahetumise tõttu on tekkinud hingetõmbeaeg ja sisulise töö tegijatel on võimalus nädalake puhata. Et olla värske, kui uus inimene tuleb," ütles Soonik.

Lahkuvatest ministritest puhkab praeguse nädala siseminister Kalle Laanet, teda asendab regionaalminister Jaan Õunapuu. Keskerakondlasest haridusminister Mailis Reps pole puhkuseleminekut veel otsustanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing