Järgmisel aastal tuleb juurde WiMax-mobiile

ÄP 19. aprill 2007, 00:00

WiMax võimaldab kõrge kiirusega internetiühendust nii sülearvutitest, telefonidest kui ka teistest seadmetest tunduvalt laiema leviga kui paljud teised tehnoloogiad.

Alternatiivset andmesidestandardit WiMaxit toetavad nii Intel, Nokia ja Samsung kui ka Motorola. Kolmanda põlvkonna mobiilse andmeside puuduseks võrreldes WiMaxiga on ühenduse aeglustumine, kui võrgus on palju kasutajaid.

Kaks kuud tagasi esitles Samsung oma telefoni SPH-M8100, mis toetab samuti WiMax andmesidet. Tootja sõnul suudab telefon saavutada andmesidekiiruse kuni 20 megabitti sekundis ja seda ka liikudes.

WiMaxi suureks eeliseks GPRSi, EDGE'i ja HSDPA sidetüüpide ees on hind. Erinevalt mobiilside standarditest maksustatakse WiMax reeglina kuumaksuga, mitte mahupõhiselt, mis võimaldab kindla summa eest kui tahes palju internetti kasutada. WiMaxi infrastruktuuriseadmete tootjad väidavad ka, et nende seadmed ja telefonid on odavamad kui näiteks 3G-süsteemid.

Eestis on WiMaxi leviga kaetud üle poole territooriumist ja levi laiendatakse aina kaugemale. Mobiilseid WiMaxi seadmeid meil veel ei müüda, peamiselt tootjate viivituste tõttu.

Siiski, kuumaksuline WiMax-andmeside on ka meil palju odavam kui mobiilsideoperaatorite mahupõhised teenused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing