• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Valdmanni rahaseis peo peal

  Äripäeva arvestuste kohaselt on Ain ja Marika Valdmann viimase kaheksa aasta jooksul kokku teeninud ligi 2 miljonit krooni palgatulu. Sama aja sees on suudetud aga soetada endale luksuslik eramu Tallinna külje all ning korter Pärnu rannarajoonis. Laene on Valdmannid sama aja sees aga võtnud ja tagasi maksnud üle 3 miljoni krooni. Tõsi, laene tagasi maksta on aidanud kahe kinnisvaraobjekti müük. Ent jälgides allpool toodud pere sissetulekute ja laenude tagasimaksete kronoloogiat, on pere mõnel aastal pidanud läbi ajama silmapaistvalt kõhna rahakotiga.
  Ain Valdmanni sissetulekud on majanduslike huvide deklaratsioonis. Abikaasa Marika Valdmanni puhul eeldasime, et tema ainus sissetulek on hambakliinikuna tegutsev OÜ Valdmann & Pihkva, mis 50% ulatuses talle kuulub, ning Valdmanni töötasuks ettevõtte palgafondist arvutatud poolteist keskmist palka. Allpool on opereeritud üksnes netosissetulekuga.
  Ain Valdmannilt endalt Äripäeval eile kommentaari saada ei õnnestunud, tema mobiiltelefon korduvatele helistamistele ei vastanud ning ka SMS-palvele tagasi helistada mees ei reageerinud.
  Eilse Eesti Ekspressi artikli valguses jääb kumama Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni tegutsemisstiil, kus Tallinna kommunaalameti kliendid on ka Valdmanni äripartnerid.
  Nii aitas Valdmannil eramut osta ja rahastada Tallinna tänavapuhastuse ja haljastusega tegeleva ASi Teho omanikega seotud OÜ Feierson. Valdmanni Pärnu korteri ostu rahastas OÜ Tuvi Haldus, mille sõsarfirmad Merko Grupis on täitnud Tallinna kommunaalameti tellimusi sadade miljonite kroonide eest. Kommunaalameti klientide seast on Valdmann leidnud lisaks müüjatele ka ostjaid, nagu saab lugeda allpool esitatud kronoloogiast.
  Ain ja Marika Valdmann teenivad aastas netotulu vastavalt 110 000 ja 42 000 krooni. Ain Valdmanni nimel on kaks esivanematelt päritud kinnistut Rakvere vallas (kokku 75 hektarit), millel aga lasuvad samal aastal osaühingu Feierson kasuks seatud hüpoteegid kokku 1 miljoni krooni ulatuses. Et samal ajal soetab perekond Tallinna külje alla Veskimöldres eramu, siis ilmselt läheb hüpoteekide abil võetud laenuraha kinnistu ostmiseks.
  Ain jõuab kinnistu omanik olla vaid lühikest aega, sest veel samal aastal läheb see Hansa Liisingu omandisse. Ühtaegu tekib Ain Valdmannil Hansa Liisingu ees ligi 980 000 krooni suurune kohustus. Et eramu on veelgi kallim, tekib Valdmannil veel 1,26 miljoni krooni suurune kohustus OÜ Feiersoni ees. Tõsi, perekonnal on võetud laenukoormuse leevendamiseks veel üks katteallikas - garaažiboks Tallinnas.
  Ain ja Marika teenivad netotuluna vastavalt 166 000 ja 46 000 krooni ehk kokku 212 000 krooni. Ometi õnnestub liisinguvõlga vähendada 363 000 krooni võrra.
  Kõik varasem vara on perel endiselt alles, lisandub Aini emalt Eleonorelt saadud pool kinnistut Tallinnas Toom-Kuninga tänaval, millele pärast Aini kätte minekut seatakse hüpoteek - 1,3 miljonit krooni ja taas Feiersoni kasuks. Sellekohane eelkokkulepe sõlmiti juba 1999. aastal. Feiersoni bilanssi jääb aastateks kummitama Valdmanni 1,26 miljoni kroonine võlg.
  Ain ja Marika saavad puhtalt kätte vastavalt 166 000 ja 53 000 krooni ehk kokku 219 000 krooni aastas.
  Sellest ligi pool (108 000 krooni) kulub Hansa Liisingu makseteks. Kogu varaline seis jääb sisuliselt endiseks, lisandub vaid kolm aastat vana Nissan Almera, mille hind on tublisti üle 100 000 krooni.
  Ain ja Marika saavad puhtalt kätte vastavalt 166 000 ja 56 000 krooni, mis teeb kokku 222 000 krooni aastas. Sellest 121 000 krooni kulub liisingumakseteks.
  Ain Valdmann müüb emalt saadud pool maja vandeadvokaat Toomas Luhaääre firmale Antrioon, mis on linnaga heades suhetes kinnisvarafirma TSM aktsionär. Müügihinnaks kujuneb 1,78 miljonit krooni.
  Olgu öeldud, et peatselt müüb Antrioon oma värske ostu maha sama hinnaga Feiersoni ühe omaniku Heikki Anipai tütrele Alisele.
  Ain ja Marika teenivad vastavalt 207 000 ja 59 000 krooni (kokku 266 000 krooni aastas). Liisinguvõlg kahaneb aastaga 42 000 krooni võrra. Muu varaline seis on endine, ehkki Nissan Almera on vara hulgast kadunud. Kohustuste real on Aini deklaratsioonis endiselt üleval 1,26 miljoni krooni suurune laen osaühingult Feierson.
  Ain ja Marika teenivad vastavalt 236 000 ja 61 000 krooni ehk kokku 297 000 krooni. Sellest 150 000 krooni läheb Hansa Liisingule. Muu varaline seis on endine.
  Ain ja Marika teenivad vastavalt 245 000 ja 63 000 krooni ehk 308 000 krooni aastas. Sellest 103 000 krooni läheb Hansa Liisingule. Ehkki perele ei kuulu juba mitmendat aastat ühtegi sõiduautot, saab Ain jätkuvalt linnavalitsusest isikliku sõiduauto hüvitist.
  Ain saab puhtalt kätte 279 000 krooni aastas. Ehkki OÜ Valdmann ja Pihkva 2006. aasta aruanne pole veel avalikustatud, võib arvata, et Marika sissetulekuks kujuneb umbes 65 000 krooni. Kahe peale kokku 344 000 krooni. Ka Ain Valdmanni 2006. aasta deklaratsioon pole veel avalikustatud, kuid võib arvata, et kohustus Hansa Liisingu ees on nüüd 0 krooni - liisingumakseteks kulus 90 000 krooni. Perekond on palga kõrvalt suutnud sedavõrd säästa, et Pärnu rannas Supeluse tänaval on soetatud väike 42ruutmeetrine korter. Tõsi, sellel on arendaja E.L.L. Kinnisvara tütre, OÜ Tuvi Haldus kasuks 720 000kroonine hüpoteek.
  Ain Valdmann realiseerib kinnistud Lääne-Virumaal. Ostja on Alari Arak, kelle firmad on teinud töid Valdmanni juhitud kommunaalameti tellimusel. Araku sõnul oli hind 2 miljoni krooni kandis. Arak ei osanud öelda, mis ta 75 hektariga pihta hakkab, kuid kinnitas, et ehku peale ta maad ei ostnud. Kaks aastat tagasi likvideerimisele saadetud Feiersoni likvideerija Viljar Kõverik ütles, et hiljaaegu õiendas Valdmann võlgnevuse Feiersoni ees. Valdmanni 2006. a majanduslike huvide deklaratsioon ilmub jaanipäeva paiku Postimehes.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Egle Heinsar: edukas Eesti algab vaesteta ühiskonnast – 220 eurot kuus kõige haavatavamatele
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
USA börsinädala lõpetas tehnoloogiaaktsiate müügilaine
Täna langesid kõik suuremad USA aktsiaindeksid, enim tehnoloogiaaktsiate liikumisi kajastav Nasdaqi liitindeks.
Täna langesid kõik suuremad USA aktsiaindeksid, enim tehnoloogiaaktsiate liikumisi kajastav Nasdaqi liitindeks.
Tahe Outdoors suurendas kahjumit
Spordivarustuse tootja Tahe Outdoors kasvatas läinud aastal küll käivet, ent samas paisus ka kahjum.
Spordivarustuse tootja Tahe Outdoors kasvatas läinud aastal küll käivet, ent samas paisus ka kahjum.
20 aastat Elisat juhtinud Sami Seppänen lahkub ametist Lisatud Seppäneni kommentaar!
Elisa Eesti AS tegevjuhi ja juhatuse esimehena alustas 1. detsembril 2021 Andrus Hiiepuu. Teatepulga andis Hiiepuule üle Sami Seppänen, kes on Elisat juhtinud üle 20 aasta.
Elisa Eesti AS tegevjuhi ja juhatuse esimehena alustas 1. detsembril 2021 Andrus Hiiepuu. Teatepulga andis Hiiepuule üle Sami Seppänen, kes on Elisat juhtinud üle 20 aasta.