Leedu Maxima trügib Eesti turvaturule

Harry Tuul 29. august 2007, 00:00

"Meil on mitu klienti, kes tegutsevad kõigis Balti riikides, ja nad on mitu korda küsinud, kas saaksime üle võtta nende äride turvamise Lätis ja Eestis," kommenteeris laienemispõhjusi Eurocash1 juht Vytautas Labeckas.

Kuigi Eurocash1 on poeketi Maxima sõsarettevõte, ei tasu Labeckase arvates firmade vahele siiski võrdusmärki panna. Samas just Maximast loodab Labeckas leida turvafirma põhikunde. Eurocash1 hakkabki selle juhi kinnitusel eelkõige püüdma kliente, kes vajavad haaret üle kõigi Baltimaade.

"Midagi prognoosida on väga keeruline - konkurents on turvaalal on Balti riikides väga tihe. Kuid Eestis on läbirääkimised ühe kohaliku turvafirma omandamiseks juba käimas ja Lätis võivad nad peagi alata," rääkis Labeckas ajalehele Biznes i Baltija.

Labeckas selgitas Äripäevale, et valmisfirma ost on vaid üks võimalus ning kaalutakse ka eraldi ettevõtte asutamist.

Eesti turvaettevõtjad spekuleerivad, et Eestis võib ülevõetavaks firmaks saada Aleksander Kaspinile kuuluv Lilto AS. "See on kuulujutt. Me ei pea veel nendega läbirääkimisi," ütles Labeckas.

Eelkõige võib Eurocash1 laienemisele takistuseks saada tööjõu leidmine, sest turvameeste põud valitseb kogu regioonis. Samas on ettevõttel alustuseks võimalik üle võtta Maxima turvaosakond.

Falcki ühe omaniku Urmas Sõõrumaa arvates pole uuel sisenejal lihtne saada tõsiseks tegijaks Eesti turul.

Pigem jääks uus tegija ühe suurkliendi teenindajaks, heal tasemel teenuse pakkumiseks tuleb Sõõrumaa sõnul teha suuri investeeringuid, mis võivad väikestele firmadele üle jõu käia.

Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevdirektor Kaupo Kuusik on uue turvafirma tulekust kuulnud. Lilto müügi kohta ütles Kuusik, et ettevõte ei kuulu liitu ning jutud firma müügist on liikunud juba kuus aastat.

Skorpioni nõukogu liikme Rein Kilgi arvates on konkurents Eesti turvaturul pingeline ja ta ei usu suure firma tulekusse. "Mida siin püüda?" küsis Kilk. Ettevõtte turvaosakonna nimetamine turvafirmaks ei muuda tema sõnul turvaturul midagi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing