Enn Heinsoo • 19. november 2007 kell 22:00

Nupp nokib

Peagi tootmisse jõudev Pacific Defence'i pliiats on selliste peidetud omadustega, mida võib-olla isegi James Bond ei pruugi vajada. Viieteistkümne sentimeetri pikkune pastakas salvestab 320×240 formaadis videot 30 kaadrit sekundis ja seda lubaduste kohaselt ka kehvades valgustingimustes.

Kaamerat saab seada automaatselt filmima ka alles siis, kui see märkab liikumist, või salvestama mikrofoniga heli, kui see midagi kuuleb. Andmete salvestamiseks toetab seade MiroSD kaarte ja videot suudab see edastada ka Bluetooth-ühenduse kaudu. Samuti võib pliiats eetri kaudu saata teate, kui asub salvestama.

Neile, kelle jaoks on moodsad telefonid liiga keerulised ja kes soovivad mobiili, millega saaks vaid helistada, pakub Rootsi firma Doro toodet HandlePlus 324gsm. Rootslased usuvad, et tegemist on maailma lihtsaimalt kasutatava telefoniga, kuna valida tuleb vaid seitsme nupu vahel. Neist maagilisest seitsmest nupust viis on eelnevalt numbriga programmeeritavad ning kõne alustamiseks ja lõpetamiseks on samuti eraldi klahvid.

Lisaks on nupud suured ja mugavad ning kergesti äratuntavad - unistuste sidevahend vanurei:le, väga noortele ja tõsistele tehnikavõõrastele.

Väidetavalt maailma väikseim videokaamera CAM-007 suudab MicroSD mälukaardile salvestada videot lahutusega 176×144 ja seda ühe laadimise järel kaks tundi. Kaamera kaasas kandmine poleks tõenäoliselt kunagi raske, kui see on teil nii väike nagu CAM-007. Mõõtmetega 73×22×13 millimeetrit mahub see suitsupakki, igasse taskusse, kehaõõnsustesse ning kuhu iganes teie fantaasia ja mugavus lubavad.

Kontoritööle kui teada-tuntud tervise tapjale ning vormi kaotamise meetodile on vastumeede - TheNetRunneri abiga saab teha tööd ning samal ajal põletada kaloreid! Pildil kujutatud rakmete tootja lubab, et nendega saab sülearvuti väikese vaevaga kinnitada kolmekümne sekundiga mis tahes tüüpi jooksmismasinale. Muidugi, kui selle abil sülearvuti jooksumasina külge kinnitada, saab sportides ka filme vaadata, arvutiga mängida või netis surfata.

Jaapani disainifirma 25togo ehitas betoonist kõlarid, mis sobivad kas väga halvasti kujundatud kontorisse või suisa ehitusplatsile töötajaid lõbustama. Samuti on kõlarite väline kuju ebatavaline, mis võimaldab nendest tulevat kvaliteetset heli suunata, et seda täiel määral nautida. Just, tootjad lubavad, et kõlaritest tulev heli on erakordselt puhas. Seda uudistoodet müügis veel pole, kuid kui teil on ehitusfirmas töötavaid tuttavaid, siis äkki õnnestub teil ka ise midagi ehitada.

Lehelt thinkgeek.com kogus uudised Enn Heinsoo

Hetkel kuum