Mari Hiiemäe • 20. detsember 2007 kell 22:00

Glamuuri ja möllu

Tartu ja Jõhvi kontserdimajas ning Rahvusooperis Estonia saab nautida suurepärast balliatmosfääri ning soovi korral ise tantsupõrandale keerlema minna.

Traditsiooniline Estonia ball kujutab endast rikkaliku programmivalikuga kultuurset meelelahutust. Sel korral on peamisteks publikut lõbustavateks numbriteks Tiit Härmi lavale seatud balletiprogramm "Kutse tantsule" ning Neeme Kuninga lavastatud lõbus muuvimuusikal "Minu veetlev Eedi".

Kuna tegemist on balliga, saavad loomulikult kõik kohaletulnud ka ise tantsida, tantsumuusika tarvis on kohal terve suur sümfooniaorkester. Toitlustuse võib tellida kas lisapaketina või käia janu ja nälga kustutamas just selle õhtu tarvis ooperimajja üles seatud kohvikutes ning baarinurkades.

Aastalõpuball Jõhvi kontserdimajas rõõmustab vaatajat kireva programmiga. Õhtujuhtide Anu Välba ning Tarvo Sõmeri juhendamisel tulevad üksteise järel lavale publiku meeleolusid kujundama Aare Vaher Grupp, džässmuusika ansambel Demo ning bossanoova ansambel Smoke'n'Smile.

Spetsiaalselt tantsimiseks mõeldud muusikat hakkavad mängima ansambel Karavan ning politseiorkestri bigbänd, solistideks Airi Allvee ja Karl Madis.

Kohal on ka kunstnik Hugo Hiibus ning fotograaf, kes katsuvad piduliste balliärevaid meeleolusid paberile püüda.

Tartu "Vanemuine" rõõmustab linnarahvast koguni kahe aastalõppu jääva suure pidustusega. Paar päeva enne uusaastaööd toimub Vanemuise suures majas meeleolukas pidu "Goodbye 2007" ning aasta eelviimasel päeval Vanemuise aastalõpuball. Mõlemale peole oodatakse kaunites tualettides tantsuhimulist publikut.

"Goodbye 2007" üritusel saab publik nautida viimast korda etenduvat lavateost "Teatriparadiis" ning seejärel tantsida suure maja fuajees ansambli Tuulest Viidud muusika saatel. Teatrikohvikus Shakespeare lõbustavad rahvast Tiit Born ja Veiko Rea. Tervet õhtut juhib näitleja Ott Sepp.

Vanemuise aastalõpuball toimub samal ajal nii Vanemuise teatris kui ka kontserdimajas. Esinejate nimekiri on pikk, mitme lava vahel on ära jagatud Ivo Linna ja Rock Hoteli, Anne Veski, Maarja-Liis Ilusa ja Koit Toome, Mait Tringi ja Folk Highlights Orchestra etteasted. Õige ballitunde ning uhke tantsumuusika eest hoolitseb Vanemuise sümfooniaorkester Tarmo Leinatamme juhatusel. Etenduvad Vanemuise balleti- ja ooperigala (lavastaja Mare Tommingas, dirigent Lauri Sirp) ning "Euroshow" (lavastaja Jüri Nael).

Pärnakad saavad aasta viimasel päeval valida kahe suurejoonelise pidustuse vahel. Pärnu kontserdimajas toimuval aastalõpupeol pakuvad kuulamisrõõmu Pärnu linnaorkester, vokaalansambel Greip, Pärnu Noorte Puhkpilliorkester, ansambel Nukker Kukeke jt. Silmailu pakuvad tantsutrupp Maxx ja Pärnu noored tantsijad. Ammende villa võtab uue aasta vastu salsarütmidega. "Ven a Bailar" nime kandval peol on korraldajad hoolitsenud nii Kariibi-hõngulise menüü kui ka muusika eest. Viiekäigulise spetsiaalmenüü serveerimise ajal ja järel mängib ansambel Con Sabor särtsakaid latinorütme. Kõik külalised on oodatud peo tuliseid tantse kaasa tantsima.

Lisaks juba tuntud peokohtadele murrab mõjukate aastavahetuspidude korraldajate hulka sel aastal ka Tallinna südalinna kerkinud Nordic Hotel Forum, pakkudes väärikat esinejate nimekirja.

Hanna-Liina Võsa ja Mart Mikk juhatavad vägesid peamiselt muusikalimeeleoludest kantud aastavahetuspeo õhtujuhtidena. Kuulajatele esineb XXI Sajandi Orkestri 17-liikmeline koosseis Erki Pehki juhatusel, samuti Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo, Mikk Saar ning Jassi Zahharov. Lapsi lõbustavad maskott Fredi ja Riina Paavo.

Pärast südaööd saab tantsida plaadimuusika saatel.

Teistes linnades on organiseeritud pidustused tagasihoidlikumad ning piirduvad peamiselt kohalike ööklubide või pubide aastavahetusprogrammiga.

Hetkel kuum